YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BBP'den AK Parti'ye uyarı
"Amerika dostumuz değil, düşmanımızdır"
BBP'den AK Parti'ye uyarı
21 Mart 2010 / 14:15 Güncelleme: 21 Mart 2010 / 14:48

BBP Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Öznur, ''İmralı palastaki katili, biz iktidar olursak onu Diyarbakır'da dar ağacına göndermezsek namerdiz'' dedi.

Sivas'ta partisinin Merkez İlçe Teşkilatı üyeleriyle bir araya gelen Öznur, burada yaptığı açıklamada Türkiye'nin içerden ve dışarıdan kuşatma altında olduğunu, iç ve dış mihrakların ülke üzerinde karanlık oyunlarını devam ettirdiğini söyledi.

Siyasi iktidarı uyardıklarını belirten Öznur, şöyle devam etti:

''Güvendiğiniz Amerika, dostunuz, müttefikiniz dediğiniz Amerika'da geçen gün ne oldu. Temsilciler Meclisi'nin alt komisyonunda sözde Ermeni Soykırımı ile ilgili karar çıktı değil mi? Ne diyordu siyasi iktidar da bundan öncekilerde 'Amerika dostumuz, müttefikimiz' diyordu. Ne dostu, ne müttefiki. Başımıza çuval geçiren, terör örgütü PKK'yı besleyen, Kandil'deki PKK'ya lojistik destek sağlayan, Türkiye'yi bölmek isteyen katil Amerika ne zaman dostumuz oldu bizim. Amerika dostumuz değil, düşmanımızdır bizim.''

Vatanın bölünmez bütünlüğünü, Türkiye'nin birlik ve beraberliğini, kardeşliğini savunduklarını ifade eden BBP Genel Başkan Yardımcısı Öznur, bölücü terörü yok edecek olan tek siyasi hareketin partileri olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

''Kandil'i temizleyecek olan da Büyük Birlik Partisi'dir. Terör örgütünü, arkasındakilerini, maşalarını ve tetikçilerini temizleyecek olan tek siyasi hareket BBP'dir. Bizim iktidarımızda İmralı palastaki katil, cani öyle ikide bir oradan demeçler veremeyecek. Bu nasıl bir ülke. Adam cezaevinden, cezaevi değil İmralı palas, örgütü yönetiyor, Türkiye'ye mesajlar veriyor. Amerika'ya, Batı'ya mesajlar veriyor. Öyle mi? Ben iktidar olacağım da benim vatan evlatlarını, bu ülkenin Anadolu yiğit çocuklarını dağlarda şehit eden, terör örgütüne emir veren, talimat veren İmralı palastaki katili, biz iktidar olursak onu Diyarbakır'da dar ağacına göndermezsek namerdiz.''

AA

atma mecidiye atma.askerede gideceğuk,vergide vereceğuk...
 // ibrahim çelikoğlu
uzaktan gazel çekmek kolaymış......
21 Mart 2010 16:08
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler