YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BBC'nin Somali hazımsızlığı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Somali ziyaretinden bir gün önce başkent Mogadişu'da Türk heyetini hedef alan bombalı saldırı sonrası, "Somali'nin güvensiz bir yer" olduğu yorumunu yapan BBC, ülkede yatırımlar yapan Türkiye'nin bölgede var olmasını hazmedemedi.
BBC'nin Somali hazımsızlığı
23 Ocak 2015 / 13:18 Güncelleme: 23 Ocak 2015 / 13:30

Türkiye karşıtı yaptığı yayınlarla gündeme gelen BBC, bu sefer de Erdoğan'ın Somali'ye gidecek olmasından bir hayli rahatsız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyaretleri kapsamında Afrika turuna çıktı. Erdoğan'ın Somali ziyaretinden bir gün önce, Mogadişu'da düzenlenen saldırıya rağmen ziyaretini iptal etmemesi, BBC'yi rahatsız etti. Erdoğan, Suudi Kralı Abdullah'ın vefat ettiği haberini alana kadar Somali ziyaretini iptal etmemişti.

BBC, bölgedeki muhabirlerinden birinin yorumu üzerinden Erdoğan'ın Somali'ye gitmesinin tehlikeli olduğu mesajını verdi.

BBC'de yer alan haberde, Somali Servisi'nden Abdirahman Koronto, Erdoğan'ın 2011'deki ziyareti sonrasında Türkiye'nin Somali'de büyük yatırımlar yaptığına değinerek, "Türkiye, bölgede büyük yatırımlar yapmış olsa da ülkedeki bazı gruplar bundan rahatsız" diyerek kendi hazımsızlığını ortaya koydu.

BBC'nin haberinde şu ifadeler kullanıldı: "Uluslararası medyanın Erdoğan'ın ziyaretiyle dikkatini Somali'ye çevirdiği bir sırada Mogadişu'nun güvenli bir yer olmadığı izlenimini yaratma amacında."

 

YENİŞAFAK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler