YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BBC: Biz de bilmiyoruz
İngiliz BBC, "1400 PKK'lı öldürüldü"haberini internet sayfasından yer verdiği açıklamayla yalanladı. BBC'den yapılan açıklamada "Bu haberi biz bilmediğimiz gibi haberi yaptığı ileri sürülen muhabirimiz de bilmemektedir"denildi.
BBC: Biz de bilmiyoruz
26 Ekim 2011 / 12:27 Güncelleme: 26 Ekim 2011 / 12:33

İngiliz yayın kuruluşu BBC, "1400 PKK'lı öldürüldü" haberinin asılsız olduğunu bildirerek, "Bu tür asılsız haberleri yaymanın arkasında yatan amaçları da bilmiyoruz" açıklamasında bulundu.

Konuya ilişkin BBC Sözcüsünün yaptığı ve BBC Türkçe bölümünün internet sayfasında yer verdiği açıklamada şöyle denildi:

"BBC, PKK ölümlerinin 1400 olduğuna ilişkin bir rakam bildirmemiştir. Bu haberi biz bilmediğimiz gibi, bu haberi verdiği ileri sürülen muhabir Nick Thorpe da bilmemektedir. Nick Thorpe böyle bir haber yapmamıştır ve yakın geçmişte bölgede bulunmamıştır."

Sözkonusu asılsız haberin nereden kaynaklandığının bilinmediğini vurgulayan BBC, bu tür asılsız haberleri yaymanın arkasında yatan amaçları da bilmediklerini bildirdi.

BBC Türkçe Bölüm Başkanı Murat Nişancıoğlu da, BBC'nin İngilizce veya Türkçe internet sitelerinde, veya BBC World televizyonunda bu yönde bir haber olmadığını belirtti.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler