YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bazı bakanlıklara ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı
Bazı bakanlıklara ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı
13 Şubat 2016 09:22
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı müşavirliğine Kavaklı, Kalkınma Bakanlığı müşavirliğine Bilden, Sağlık Bakanlığı müşavirliğine Atasever, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı müşavirliğine Aydın atandı .

Bazı bakanlıklara ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, açık bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı müşavirliğine, müsteşar yardımcısı Nevzat Kavaklı, Kalkınma Bakanlığı müşavirliğine Tarım İşletmeleri Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Halis Bilden, Sağlık Bakanlığı müşavirliğine Strateji Geliştirme Başkanı Mehmet Atasever, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı müşavirliğine de müsteşar yardımcısı Talat Aydın atandı.

Ayrıca, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu başkan yardımcıları Güven Artıran ve Ercan Şimşek, başka bir göreve atanmak üzere bu görevlerinden alındı. Bayburt Kültür ve Turizm Müdürü Bahri Akbulut ile Vakıflar Genel Müdürlüğü Erzurum Vakıflar Bölge Müdürü Kenan Ünğan da başka bir göreve atanmak üzere görevlerinden alınan diğer isimler oldu. Adli Tıp Kurumu Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Mustafa Okudan'ın da görevinden alınması uygun görüldü.

Atama kararları kapsamında Milli Savunma Bakanlığı kararnamesiyle 22 yedek subayın askeri hakimin karşısında gösterilen göreve atanması, 357 sayılı Askeri Hakimler Kanunu'nun 16. ve EK-3 maddeleri gereğince yapıldı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler