YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bayramda piknik havası
Bayramda piknik havası
04 Kasım 2011 07:36
Türkiye'yi Kurban Bayramı'nda yağışsız bir hava bekliyor. Karadeniz üzerinden gelen yağışlı havanın hafta sonu doğuda etkili olduktan sonra ülkemizi terketmesi bekleniyor.

Kurban Bayramı süresince yurdun büyük bölümünde yağış beklenmiyor. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Karadeniz üzerinden gelen yağışlı havanın bugün ve hafta sonu doğu bölgelerde etkili olduktan sonra yurdu terk edeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Hava sıcaklığında bugün önemli bir değişiklik öngörülmüyor.

SICAKLIK 1 İLA 3 DERECE AZALACAK

Arife günü doğu bölgelerde 1 ila 3 derece azalacak sıcaklıkların, bayramın ilk günü tüm yurtta 1 ila 3 derece artacağı tahmin ediliyor. 5 Kasım'a denk gelen arife günü, Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Samsun, Tokat, Ordu ve Niğde çevrelerinde yağış bekleniyor. Yağışlar, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu'da karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Marmara'nın güneydoğusu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Kuzey Ege'nin iç kesimleriyle İç Anadolu'nun kuzeybatısında sabah ve gece saatlerinde yer yer sisle hafif buzlanma ve don görülecek.

 

Buzlanma ve sise dikkat

1. GÜN: Pazar günü yağış beklenmiyor. Marmara, Batı Karadeniz ve Ege'nin iç kesimleriyle İç Anadolu'nun kuzeybatısında sabah ve gece saatlerinde sis, Kuzey Ege, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da buzlanma ve don bekleniyor.

2. GÜN: Yağış beklenmiyor. Marmara, Batı Karadeniz, İç Anadolu ve Kuzey Ege'de yer yer sis, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, D. Karadeniz'in iç kesimleriyle D. Anadolu'da buzlanma ve don görülecek.

3. GÜN: D. Karadeniz kıyılarıyla Bitlis, Hakkari, Şırnak ve Van çevreleri yağışlı geçecek. Marmara, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeyiyle Kuzey Ege'nin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer sis, İç Anadolu, D. Karadeniz'de D. Anadolu'da buzlanma ve don bekleniyor.

4. GÜN: Yağış beklenmiyor. Kuzey bölgeler parçalı bulutlu, diğer bölgeler az bulutlu ve açık geçecek. İç Anadolu, D. Karadeniz, D. Anadolu'da yer yer buzlanma ve don olacak. Yetkililer, bugün görülecek kuvvetli yağışla arife ve bayram süresince iç ve doğu kesimlerde görülecek sis, buzlanma ve don olayının neden olabileceği olumsuzluklara karşı uyardı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler