YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bayramda hava nasıl olacak?
Bayramda hava durumu nasıl olacak?
Bayramda hava nasıl olacak?
17 Ağustos 2012 / 11:32 Güncelleme: 17 Ağustos 2012 / 11:33
Ramazan Bayramı tatili süresince hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak. Sıcaklık yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Ramazan Bayramı süresince özellikle Karadeniz kıyıları sağanak yağışlı, diğer bölgeler az bulutlu ve açık geçecek. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak, sıcaklıkların yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Bugün, yurdun kuzeydoğu kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyı kesimi ile Ardahan çevreleri kısa süreli hafif sağanak yağışlı diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.

Yarın Arefe günü ve bayramın 1. günü, yurdun kuzey kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Karadeniz Bölgesinin kıyı kesimi ile Kocaeli, Sakarya ve Ardahan çevreleri kısa süreli hafif sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.

Bayramın 2. günü, yurdun kuzey kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'un kuzeydoğusu ile Sinop çevreleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.

Bayramın 3. günü ise yurdun kuzeydoğu kesimleri parçalı bulutlu, Doğu Karadeniz kıyı kesimi kısa süreli hafif sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek. Bayram süresince hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı ve yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği bekleniyor. Bayram tatili süresince en yüksek hava sıcaklıklarının Ankara'da 29-31, İstanbul'da 28-31, İzmir'de 32-34, Adana ve Antalya'da 34-38, Samsun'da 25-27, Erzurum'da 27-30, Diyarbakır'da 38-41 °C aralıklarında seyretmesi tahmin edililiyor.

(CİHAN)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler