YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bayram yardımına CHP 'dur' dedi
Bayram yardımına CHP 'dur' dedi
06 Eylül 2010 08:51
Balıkesir'de her yıl Ramazan Bayramı öncesi yardıma muhtaç vatandaşlara valilik tarafından verilen nakdi yardım CHP İl Başkanı engeline uğradı. İtiraz nedeni ise çok manidar: Referandum öncesi halkın tercihine gölge düşürür

Balıkesir'de her yıl Ramazan Bayramı öncesi ihtiyaç sahiplerine nakdi yardımda bulunan valilik, bu yıl CHP engeline takıldı. 'Referandumda halkın tercihine gölge düşürür' gerekçesiyle yardıma itiraz eden CHP Balıkesir İl Başkanı İrfan Barış, fakirin büyük umutla beklediği desteğin iptal edilmesine yol açtı.

Belediyelerin üniversite öğrencilerine verdiği bursları iptal ettiren CHP, yoksul vatandaşları üzen benzer bir girişimi Balıkesir'de de yaptı. Kentte valiliğin her yıl Ramazan Bayramı öncesi ihtiyaç sahiplerine yaptığı yardıma 'referandum' gerekçesiyle itiraz eden CHP İl Başkanlığı, desteğin kesilmesine sebep oldu. Balıkesir'de fakirin yardımını engelleyen CHP, İzmir'de belediye aracılığıyla bayram öncesi maddi durumu iyi olmayan 48 bin 703 aileye 150'şer TL dağıtıyor.

Balıkesir Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, her yıl olduğu gibi bu yıl da 2 bin 65 muhtaç aileye Ramazan Bayramı öncesi 100 TL nakit verme kararı aldı. Ancak CHP İl Başkanı İrfan Barış, yardımın iptali için Merkez İlçe Seçim Kurulu'na 1 Eylül'de dilekçe ile itiraz etti. Kurul ise itizarı kabul ederek yardımları iptal etti. Dilekçesinde yardımların 12 Eylül'de yapılacak referandumda seçmenin tercihini etkileyeceğini savunan Barış, bunun referanduma gölge düşüreceğini ileri sürdü.

CHP'nin tutumuna tepki gösteren Balıkesir Sivil Güçler Birliği dönem sözcüsü Mehmet Birol Şahin, kendilerine sosyal demokrat diyen bir partinin vatandaşın 100 lirasına göz diktiğini söyledi. Şahin, "Sivil toplum kuruluşları olarak CHP'nin bu tavrını kınıyoruz. Kendisine halkçı diyen, sosyal demokrat diyen bir partinin, engellemek adına devletin sosyal çalışmalarını partizanlık olarak görmesi siyaset uğruna gariban insanların 100 lirasına göz dikmesi, CHP'ye has çarpık bir zihniyetin sonucu." dedi.

Bu arada Balıkesir'de valiliğin yardımlarını durduran CHP, İzmir'de büyük bir çelişkiye imza attı. CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi, bayram öncesi yardımlarını bu yıl da sürdürdü. Maddi durumu iyi olmayan 48 bin 703 aileye 150'şer lira verilmeye başlandı. Ancak bazı aileler, hesaplarına yatan parayı çekmek için Vakıfbank şubelerine gittiğinde 'masraf' adı altında 25-30 lira arasında beklenmedik bir kesintiyle karşılaştı. CHP İzmir İl Başkanı Rıfat Nalbantoğlu, Balıkesir'de partisinin valiliğin yardımlarını iptal ettirmesinden haberinin olmadığını söyledi. Balıkesir İl Başkanı İrfan Barış ise devletin sosyal yardımlarına karşı çıkmadıklarını ifade ederek, kendisini şöyle savundu: "Bizim itirazımız bu yardımlara değil. Bu yardım bir ay önce veya 15 gün önce yapılsaydı bizim için sorun olmazdı. Seçmeni etkileyecek olmasından dolayı itiraz ettik. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yardım dağıtması da çok normal. Her belediye sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde yardım dağıtmalı."
Zaman

BELEDİYEYE EVET VALİYE HAYIR !
 // BATUHAN
İşte chp mantığının yamukluğu bakınız belediye yardımı verince siyasi olmuyor oysa belediye başkanı siyasidir devletin valisi bağımsız olmasına rağmen o verince siyasi oluyor. Bu chp mantığı bir gün bitecek çünki arka bahçe viran oldu gidiyor cunta bocalıyor üstünlerin hukukçularının artık dedidiği dedik olmayacak ne olacak chp çantadan keklikleri uçuracak arka bahçeyede hıyar ekecek sonrada salata yapıp yiyecek....
06 Eylül 2010 17:25
işte size bir hasedlik örneği daha
 // CEHAPE
Adamlar vatandaşın yediği 3 lokmaya da göz diktiler şu rezilliğe bakar mısınız? Utanmasalar evlerine girip sofralarında ne var ne yok bizim yediklerimizden mi yiyorlar yoksa, olmaz buna asla izin veremeyiz diye sofralarda görüdklerini de alacaklar. Bunların ahlaksızlığı, yüzsüzlüğü maalesef Lut kavmininkini buldu. Ne kadar rezillik varsa hepsi bunlarda. Bunlara mı yönetimi verecek millet. Aklı var mı bunların acaba?...
06 Eylül 2010 09:12
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler