YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bayram tatili 11 güne çıkar mı?
Bayram tatili 11 güne çıkar mı?
18 Kasım 2009 07:21
Domuz gribi eğer Kurban Bayram'ı tatilini de uzatırsa, öğrenciler ve kamu çalışanları yaklaşık 11 gün tatil yapacak.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, dün domuz gribiyle ilgili alınması gereken önlemleri anlatırken, Kurban Bayramı tatilinin uzatılabileceğini söyledi. Ankara'da şimdi herkes önceki gün gündeme gelen bayram tatilinin uzatılıp uzatılmayacağını tartışıyor.

Bakan Akdağ domuz gribi ile ilgili açıklama yaparken, “önlem olarak Kurban Bayramı tatilinin uzatılmasının söz konusu olup olmadığı” sorusuna ise “O günler yaklaştığındaki ihtiyaçlara göre ayarlanır” karşılığını verdi.

Akdağ, “domuz gribine” bağlı çok sayıda ölümün görüldüğü Ukrayna'da hükümetin DSÖ'den ve Türkiye'den yardım talebinde bulunduğunun hatırlatılması üzerine, “Bu talepler Türkiye'ye de ulaştı. Tecrübe alışverişimizi yapabileceğimizi bildiriyoruz. Bizim aşımız kendimize ancak yetebilecek durumda. O nedenle bu konuda önemli bir destekte bulunma imkanımız bulunmayacak. İlaç konusunda ise belki küçük bir yardım yapabileceğiz” dedi.

Şu ana kadar getirilen aşılardan kaç doz kullanıldığının henüz tam olarak belli olmadığını belirten Akdağ, sağlık çalışanlarının ve hacı adaylarının çoğunluğunun aşı yaptırdığını söyledi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler