YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bayraktar çocuklara devlet koruması
Diyarbakır'da okul bahçesinde yere düşürülen bayrağı öptükten sonra göndere çeken Diyarbakır'lı çocuklar ve aileleri için devlet harekete geçti.
Bayraktar çocuklara devlet koruması
01 Kasım 2015 / 03:52 Güncelleme: 01 Kasım 2015 / 06:02

Diyarbakır'da okul bahçesinde yere düşürülen Türk bayrağını önce öpüp ardından da göndere çeken çocuklar Emirhan Rezbiç, Uğur Saraç, Mehmet Duruk ve ailelerinin bu olay sonrasında yaşadığı trajedi gözler önüne serilmişti. Terör örgütü üyeleri ve sempatizanları tarafından sürekli tehdit edilen, bu nedenle evden çıkamaz, okula gidemez hale gelen ailelerin ve çocuklar için devlet harekete geçti. Çocukların babaları sigortalı bir işe yerleştirilecek, çocukların da sürekli eğitimine devam etmesi sağlanacak...

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ailelerin durumlarını düzenli olarak takip ederken, babaların önümüzdeki haftadan itibaren yeni işlerine başlayacağı öğrenildi. Öte yandan Aile Bakanlığının girişimleri ile çocukların eğitim hayatlarına güvenli ve düzenli olarak da devam etmeleri sağlanacak. Bunun için önümüzdeki hafta mahkemeden çocuklar için "eğitim tedbiri" kararı çıkarılacak. "Eğitim tedbiri" kararı 5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu çerçevesinde çocuğun eğitim hayatına düzenli olarak devam edebilmesi ve bu konuda etkin takibin yapılması için alınıyor. Ayrıca çocukların okullarının değiştirilmesi de planlamalar arasında yer alıyor.

 

SABAH

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler