YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bayrakla sorunumuz var"
Kapatılan DTP eski Milletvekili Aysel Tuğluk, öyle bir söz etti ki o söze hem kendi hem de onu dinleyeneler şaşırdı. O da zaten yaptığı hatayı fark etti. Çok geçmeden özür diledi...
"Bayrakla sorunumuz var"
20 Ocak 2011 / 14:24 Güncelleme: 20 Ocak 2011 / 14:25

Eski Demokratik Toplum Partisi (DTP) Milletvekili ve eş Başkanı Aysel Tuğluk Kars'ta partililere seslendi. Eşbaşkan Aysel Tuğluk'un dili sürçünce 'bayrakla sorunumuz var' dedi. Ardından özür dileyen Tuğluk daha sonra konuşmasına devam etti.

Kapatılan DTP eski Milletvekili Aysel Tuğluk, bu ilkeyi bölmek gibi amaçlarının olmadığını söyledi.

Tuğluk; "Biz bu ülkeyi bölmek gibi bir amaçla politika, siyaset izlemiyoruz. Birlikte yaşama üzerine kuruludur bizim politikalarımız siyasetimiz. Çünkü bunun en gerçekçi yol olduğunu biliyoruz. İki halkın demokratik özgür birlikteliğinin Güçlü bir Türkiye yaratacağını biliyoruz" dedi.

BAYRAKLA SORUNUMUZ VAR

DTP eski Milletvekili Aysel Tuğluk, dili sürçünce bayrak sorunumuz var dedi. Bir süre tereddüt eden Tuğluk daha sonra konuşmasına kaldığı yerden devam etti.

Aysel Tuğluk; "Halklarımızın yararına bir çözüm olduğu için birlikte yaşamak diyoruz ama çok hassas bir noktaya getirilen bu ülkenin, bu devletin tekliği ile bir sorunumuz yok. Bir devlet arayışımız yok. Bu ülkenin sınırlarıyla ilgilide bir sorunumuz yok. "Bayraklada bir sorunumuz var." Yok! Çok özür dilerim" diye konuştu.

Aysel Tuğluk daha sonra özetle şunları söyledi:

"Ama bizim Türkiye Cumhuriyeti'nin halkımıza dönük o oligarşik yapının, halkımıza dönük inkarcı tekçi politikalarıyla sorunumuz var. İnanıyorum ki artık geçmişten, 30 yıllık çatışmalı süreçten herkes dersler çıkartır. Ve böylesi bir süreçte herkese düşen fırsatları iyi değerlendirmektir. Bir daha çatışmalı sürece dönmemenin yollarını çarelerini aramaktır. Yazık olur, gerçektende Kürt ve Türk çocuklarının, gençlerinin ölmemesi için herkes elini taşın altına koymak zorundadır." (İHA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler