YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bayrak şerefimizdir, el uzattırmayız!
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Lice'de Türk Bayrağı'nın indirilmesine tepki göstererek "Bayrak bizim şerefimizdir, bayrağımıza el uzattırmayız!" dedi.
Bayrak şerefimizdir, el uzattırmayız!
10 Haziran 2014 / 21:09 Güncelleme: 10 Haziran 2014 / 21:21

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Lice'de Türk Bayrağı'nın indirilmesine sert tepki gösterdi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, A Haber Ankara Temsilcisi Murat Akgün’ün sorularını yanıtladı. Lice'de Türk Bayrağı'nın indirilmesine tepki gösteren Eroğlu; bayrak bizim şerefimizdir, bayrağımıza el uzattırmayız " dedi. Kış aylarını yağışsız geçiren Türkiye’de kuraklık alarmı verilirken, beklenen yağışların son iki ayda geldiğini dile getiren Bakan Eroğlu;  son iki ayda gelen yağışların kuraklığı büyük ölçüde önlenmiş olduğunu da dile getirdi.

Bayrak şerefimizdir, el uzattırmayız

Bayrak bizim şerefimiz. Bu bayraklar gönderden inmesin, ezan ilelebet minarelerden okunsun diye bu millet canını feda ediyor. Şehitlerimiz bu vatan için, bu bayrak için, ezan için canlarını seve seve feda ettiler. Bu gerçekten çok büyük bir provokasyon. Ben de burada lanetliyorum. Bunlar asla cezasız kalmayacak. Bizim de sabrımız tükeniyor. Kusura bakmasınlar. Bayrağımıza el uzattırmayız, biz bunun için varız bunun için çalışıyoruz.

Son iki ayda gelen yağışlar kuraklığı önledi

Türkiye genelinde Mart’ın başına baktığımızda beklenen yağışların 2/3’ si ancak yağmıştı. Ama bu son yağışlarla, bu oran %33’deni %18’e düştü.  Biz Haziran – Temmuz aylarında normalde beklenen yağışları alacağımızı tahmin ediyoruz. Haziran 15’ten itibaren normal yağışlar olacağı yönünde tahminimiz var. 1 Nisan -31 Mayıs arasında tüm içme suyu barajlarına 797 milyon metreküp su gelmiş. Sulama barajlarına yaklaşık 5 milyar metreküp su geldi. Bölgelere göre değişiyor. Enerji barajlarına ise 6,5 milyar metreküp su geldi. Son iki aydaki yağışlar ortalamanın üzerinde oldu. Bu yağışlar kuraklığı büyük ölçüde önlemiş oldu.

128820.jpg

 

128802.jpg

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler