YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bayrak olayının arkasında Pensilvanya çetesi var!
Avrupalı Türk Demokratlar Birliği'nin 10. yıl etkinliğinde konuşan Erdoğan "Bayrağımıza yapılan saldırı üzerinden çözüm sürecine yönelik sabotaj girişimlerinin ardında Pensilvanya çetesi var." dedi.
Bayrak olayının arkasında Pensilvanya çetesi var!
21 Haziran 2014 / 17:35 Güncelleme: 21 Haziran 2014 / 18:25

Başbakan Erdoğan "AB'nin Türkiye'ye ihtiyacı vardır. Bu ihtiyaç bugün daha fazla artmıştır. AB'nin güçlü ekonomisinin Türkiye'ye ihtiyacı var. AB'nin genç, dinamik nüfusundan dolayı Türkiye'ye ihtiyacı var. AB'nin ırkçılıkla, ayrımcılıkla, antisemitizim ve İslamofobia ile mücadele için Türkiye'ye ihtiyacı var. En önemlisi de AB'nin İslam dünyasıyla, tüm Müslümanlarla, Doğu, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Balkanlarla daha sağlıklı ilişki kurabilmesi için Türkiye'ye ihtiyacı var. Türkiye, ilelebet kapılarda bekletilecek ülke değildir." dedi.

Başbakan Erdoğan 1915 olaylarıyla ilgili "Biz gerek Fransa'da, gerekse diğer Avrupa ülkelerinde bu tür konuların iç politika malzemesi yapılmasının tehlikesini her fırsatta vurguladık. İç politikada istismarla oy kazanmak uğruna, ırkçılığa, ayrımcılığa, özellikle de İslamofobi'ye kapı aralanmasının, Avrupa için Avrupa değerleri için tehdit oluşturacağını defalarca dile getirdik." dedi.

Fransız vatandaşı olun!

Başbakan Erdoğan, "Fransa'da 620 bin Türk var. Tamamı çifte vatandaşlık anlayışından hareketle niye müracaatını yapıp aynı zamanda Fransa vatandaşı olmuyor.  Diyorum ki Fransa vatandaşı olmamış olan Türk vatandaşlarıma sesleniyorum, kesinlikle aynı zamanda Fransız vatandaşı olun. Fransa'daki siyasi hakları aynen sizler de kullanmalısınız."

"Hesabı sorulacak"

Başbakan Erdoğan "17 ve 25 Aralık'ta milletin seçilmiş iktidarına yargı yoluyla darbe yapmaya yeltenenlerden bunun hesabı sorulacak. Üstelik 34 yıl bekleyerek değil, hemen hesabı sorulacak."

"Gençleri yaşlarını büyüterek idam ettirmişlerdi"

Başbakan Erdoğan "12 Eylül 2010'da Anayasayı değiştirdik ve 12 Eylül darbecilerinin yargılanmasına imkan sağladık. İşte yargı süreci bitti, 34 yıl sonra da olsa, geç de olsa darbenin sorumluları mahkum edildi. Gençleri yaşlarını büyüterek idam ettirmişlerdi, binlerce vatandaşa ülkelerini dar etmiş, gurbete gitmelerine sebep olmuşlardı. Yıllarca baskı rejimiyle ülkeyi yönettiler, demokrasiye, ekonomiye zarar verdiler. Yıllarca kendilerini anayasayla korudular ama işte o dönemler geride kaldı. Darbe yapanın yanına kar kalmayacağı artık görülmüş oldu."

Olayların arkasında Pensilvanya çetesi var

Başbakan Erdoğan: "Türkiye'de terör meselesini çözmek, ölümleri durdurmak, gözyaşını dindirmek için bir süreç başlattık. 30 yıldır devam eden terörü durdurma noktasına getirdik. Siyasete zemin hazırladık, tabii ki birileri bundan rahatsız oldular. Terör lobisi, silah, kan, özellikle de faiz lobisi bundan ciddi şekilde rahatsız oldu. Oslo görüşmeleri üzerinden bir sabotaj girişimi yaptılar, engelledik. MİT Müsteşarımızı tutuklayarak, süreci bozmak istediler, engelledik. Paris'teki suikastlerle sabotaj yapmak istediler, onu da aştık. Gezi olayları dediler, 17 Aralık, 25 Aralık dediler, onu da aştık. Şimdi Lice olaylarıyla bayrağımıza yapılan o alçakça saldırıyla yeni bir sabotaj girişimi daha başlattılar. Bu haince sabotaj girişimlerinin bazılarının arkasında Pensilvanya çetesi var. Şu anda bayrağımıza yapılan saldırı üzerinden, çözüme sabotaj düzenleyenler arasında da yine Pensilvanya var. Yine onun altındaki CHP var, MHP var, bunları da aşacağız."

Etiketler: , ,
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler