YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Baykal'ın vereceği bir şey kalmadı"
Türkiye Değişim Hareketi lideri Mustaf Sarıgül, katıldığı cenaze töreninde Baykal'ın vereceği birşeyin kalmadığını söyledi ve ekledi: Allah yardımcısı olsun
"Baykal'ın vereceği bir şey kalmadı"
16 Mayıs 2010 / 16:31 Güncelleme: 16 Mayıs 2010 / 16:52

Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Lideri Mustafa Sarıgül, Deniz Baykal'ın Türkiye'ye verebileceği bir şeyin kalmadığını söyledi.
 Sarıgül, TDH kurucularından Mehmet Ali Aslan'ın Malatya'ya bağlı Arapgir ilçesinde vefat eden annesinin mevlidine katılmak üzere özel uçakla Elazığ'a geld.  Hava alanında basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Sarıgül, Baykal'ın Türkiye'ye vereceği hiçbir şeyin kalmadığını kaydetti. Sarıgül, " Baykal mantığını reddeden bir mantığız. Baykal'ın Türkiye'ye verebileceği hiç birşey kalmamıştır.

Baykal yıllardan beri kendi koltuğunu korumaya çalışmıştır. Biz Türkiye Değişim Hareketi olarak yolumuza devam edeceğiz. Bu günlende Baykal ile ilgili konuşmayı doğru bulmuyoruz. Sayın Baykal'ın Allah yardımcısı olsun."dedi.
 Sarıgül, Ankara'ya parti kurmaya değil, iktidarın mührünü almak için gideceklerini anlatara şunları söyledi: "Biz kesinlikle Ankara'ya parti kurmaya gitmeyiz. Ankara'ya iktidarın mührünü almaya gideriz. Bizim Anakara'da tabela takmaya vaktimiz yok. Ankara'da demokrasi gereği tabela takan bir sürü parti var. 30 arkadaş bir araya gelirse parti kurabiliyor. Biz Anakara'ya gittiğimizde binlerce yurttaş Ankara'da yoksa o partiyi kurmanın da anlamı yok. Çünkü TDH koltuğa bağlı bir hareket değildir.''
Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler