YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baykal'ın komşuları da üzgün
Baykal'ın komşuları da üzgün
10 Mayıs 2010 19:24
Baykal'ın istifası komuşarını da üzdü

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın istifası memleketi Antalya'da Büyükşehir Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantısının gündeminde de yer aldı.

Antalya'nın AK Partili Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, insanların özel hayatlarının siyasete malzeme edilmemesi gerektiğini söyledi. Baykal'ın Antalyalı komşuları ise istifanın şokunu yaşadıklarını söylediler.
 

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın istifası memleketi Antalya'da gündemin birinci maddesi haline geldi. Baykal'ın istifası Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Mayıs Ayı Meclis Toplantısı'nın gündemine de geldi.
 

Mecliste söz alan AK Partili Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, " Siyasetin içerisinde bu tür özel ilişkilerin siyasete malzeme ediliyor olması demokrasinin üstünlüğüne dayalı bir devlette tasvip edilecek bir durum değildir. Bundan sonraki dönemlerde bu tür üzücü durumların yaşanmasını istemiyoruz. İnsanların özel hayatlarının siyasete malzeme edilmemesi gerekiyor." dedi.
 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ise, "İnsan haklarına yapılan en ağır tecavüz bu durumdur' yorumunda bulunarak böyle bir olay yaşandığı için çok üzgün olduğunu söyledi.
 

Baykal'ın yaklaşık 40 yıldır komşusu olan Zahide Kavukçu ise CHP'de böyle bir istifanın yaşandığı için çok üzgün olduğunu belirterek, "Ben komşu olarak değil Deniz Baykal'ı bir insan olraak görüyorum. Baykal'ın istifa etmemesini isterdim. İstifa etmesi bir çok kişinin işine geldi. Onu istifaya zorlamak ve kurultayı alt üst etmek için böyle bir tezgah kuruldu." dedi.
'Türkiye'de her an her şeyi bekleyebiliriz' diyen komşu Şenel Alpay ise, "Baykal ile yıllardır komşuyuz. Bu duruma çok üzüldüm. Partide bir yenileme lazımda ama yolu bu şekilde olmamalıydı." dedi. İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler