YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baykal'ın CHP'sine AYM şoku
Baykal'ın CHP'sine AYM şoku
25 Mart 2010 08:26
CHP'nin Anayasa Mahkemesi'ne değişiklik paketi için iptal davası açabilmesi için 110 imza toplaması gerekiyor. İddialar ise CHP'nin bu sayıya ulaşamayacağı yönünde...

Anayasa paketinin iptali için Anayasa Mahkemesi'nde dava açmayı planlayan CHP'nin 110 imzayı bulamayacağı iddia ediliyor.

Anayasa'nın 148. maddesine göre Anayasa değişikliklerini şekil bakımından iptali davası açabilmek için 110 milletvekilinin imza atması gerekiyor. CHP'nin 97 milletvekili bulunması nedeniyle Anayasa değişikliğini iptali için Anayasa Mahkemesi'ne tek başına başvuramıyor.

110'U BULAMIYORLAR

CHP'nin 110 imzayı tamamlamak için diğer partilerden veya bağımsızlardan destek alması gerekiyor. Anayasa değişikliğinin iptali için Anayasa Mahkemesi'ne dava açılmasına MHP'nin destek vermeyeceğine kesin gözüyle bakılıyor. MHP'nin, CHP ile birlikte hareket ediyor görüntüsü vermemek için CHP'ye imza desteği vermeyeceği belirtiliyor. Meclis'te 11 bağımsız milletvekili bulunuyor. CHP 11 bağımsız milletvekilinin desteğini alsa bile ancak 108 milletvekiline ulaşıyor. CHP'nin Meclis'te 6 milletvekili ile temsil edilen DSP'nin de desteğini alması gerekiyor. Meclis'te 6 milletvekili ile temsil edilen DSP kritik parti konumuna geldi. AK Parti, CHP'nin dilekçesine imza atmaması için DSP'yi ikna etmeye çalışıyor.

Bugün

CHP=MHP HATA YAPIYORSUNUZ !
 // BATUHAN
Siz AK Partinin şahsında 47 milyona karşı çıkıyorsunuz.AK Parti siyasi bir görüşü temsil ediyor sizinki gibi ömür boyu kalıcı şeklen bir amblem değil.AK Parti sembolik değil arkasında gerçek halk var,siz neye karşı çıktığınızın farkında değilsiniz.Bu tutumunuz seçimlerde size tepki oyu olarak yansıyacak sevinemeyeceksiniz az kaldı bildiğinizden bir fazlasını yapabilirsiniz.Yaşasın bilinçli halkımız iyiki varsın oy barajı !.....
25 Mart 2010 10:43
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler