YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baykal'ı neden aramadı?
Baykal'ı neden aramadı?
10 Mart 2011 11:32
Taciz iddiası ile ilgili duyduğu anda neden beni aramadı diyen Baykal'a yanıt geldi. Kılıçdaroğlu iddiayı ciddiye almadığı için aramadığını söyledi...

Deniz Baykal, “Kemal Bey taciz iddiasını duyduğu an görüşmeyi hemen kesip beni aramalıydı” dedi, Milliyet'ten Fikret Bila'ya konuşan Kılıçdaroğlu 'Ciddiye almadım o yüzden aramadım' dedi.

Kılıçdaroğlu, İklim Bayraktar’ı Baykal’ın taciz ettiği iddialarını ciddiye almadığını, CHP’ye karşı hazırlanmak istenen komplonun açığa çıktığını söyledi. Kılıçdaroğlu’na Bila'nın sorular ve yanıtları şöyle:

İklim Bayraktar’ın bir AKP’liden söz ettiğini ifade ettiniz. AKP sözcüleri de bugün namuslu bir genel başkan bu ismi açıklar diye size bir çağrıda bulundu. Açıklamayı düşünüyor musunuz?

Savcılık açıklasın

- Hayır. Ben niye açıklayayım. O gazeteci bayan benimle yaptığı konuşmayı banda aldığını söylüyor. O zaman o açıklasın. Savcılık bu banda da el koymuştur. Savcılık da o ismi biliyor. O halde savcılık açıklasın. Bazı bilgilerin hükümeti destekleyen medyaya servis edildiğini biliyoruz. Savcılık o zaman bu bilgiyi de servis etsin de öğrenelim. Bu ismi açıklamak bana düşmez.

İklim Bayraktar’ın sizden yapacağı görüşmeyi kayda almak için cihaz istediği ancak sizin “kendiniz yapın getirin” dediğiniz öne sürüldü. Siz Bayraktar’ın talebine böyle mi yanıt verdiniz?

- Ben reddettim. Burası bir siyasi parti, biz teknik yardım servisi değiliz, kimseye teknik yardım yapmayız, diye yanıt verdim.

İklim Bayraktar kayıt cihazını Baykal ile ilgili olarak istemiş gibi yansıdı. Bu nedenle sizin kendi imkanlarınızla yapın karşılığını verdiğiniz bilgisi yadırgandı?

- Hayır, Baykal ile ilgili böyle bir talepte bulunmadı. Bana AKP’li birinden söz etti. Ben de bizim böyle bir yardımda bulunamayacağımızı söyledim. Baykal’la ilgili böyle bir talebi olmadı.

Rahatsız etmek istemedim

İklim Bayraktar taciz iddiasını aktarınca Deniz Baykal’ı arayıp haberdar etmeyi düşündünüz mü? Baykal etmeniz gerektiğini ifade ediyor?

- Hayır. Deniz Bey’i aramadım çünkü iddiayı ciddiye almadım. Ciddiye almadığım bir konuda da Deniz Bey’i arayıp böyle bir konuyla boşu boşuna rahatsız etmek istemedim.

Komplo açığa çıktı

Baykal sizi de içine alacak çift taraflı bir komplo olarak değerlendirdi. Sizin değerlendirmeniz nedir?

- CHP’ye karşı yapılan komplo girişimidir. Bu komplo girişimi boşa çıkmıştır. Gözden kaçırılan, basının da üstünde durmadığı önemli bir nokta var: Bütün bu anlatımlar o bayan gazetecinin bir başkasıyla yaptığı telefon görüşmesinin dinlenmesinden yansıtılıyor. Bu yasadışı bir iştir. Ama hiç bir savcı işin bu yönüyle ilgilenmedi. Adalet Bakanı da ilgilenmedi, İçişleri Bakanı da ilgilenmedi. Demek ki hükümet CHP’nin yıpratılması için bu yasadışı işlerden medet umuyor. Ancak bu komplo boşa çıkmıştır. (Milliyet) 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler