YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baykal'dan Org. Işık yorumu: Dik bir duruş
Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Atilla Işık'ın emekliliğini istemesini, değerlendiren CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, "saygın bir davranış" yorumunda bulundu...
Baykal'dan Org. Işık yorumu: Dik bir duruş
06 Ağustos 2010 / 11:08 Güncelleme: 06 Ağustos 2010 / 11:08

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Atilla Işık'ın emekliliğini istemesini, ''Gerçekten toplumumuza büyük, olumlu yansıması olacak saygın bir davranış sergilemiştir. Bir haksızlığın sonucunda çok önemli, çok saygıdeğer bir konuma gelmeyi reddetmiştir. Ben öyle anlıyorum, bir başka gerekçesi, bir başka nedeni yoksa'' şeklinde değerlendirdi.

İzmir'in Çeşme İlçesi'nde tatil yapan CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, parti teşkilatının verdiği akşam yemeği öncesi gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. DHA muhabirinin, Orgeneral Atilla Işık'ın emekliliğini istemesine yönelik sorusunu yanıtlayan Baykal, ''Ben bunu bireysel açıdan, insani açıdan büyük bir saygıyla karşılıyorum. Sayın Orgeneral Işık gerçekten toplumumuza büyük, olumlu yansıması olacak saygın bir davranış sergilemiştir. Bir haksızlığın sonucunda çok önemli, çok saygıdeğer bir konuma gelmeyi reddetmiştir. Ben öyle anlıyorum, bir başka gerekçesi, bir başka nedeni yoksa. Böyle anlamak da çok doğal gözüküyor. Orgeneral Işık, 'Beni kimse bu haksız kararın yaşama geçirilmesinde bir unsur diye görmesin, ben emekliliğimi istiyorum' diyor. Dik bir duruş, saygıdeğer bir duruştur, hiç şüphe yok'' dedi.

Baykal, referandum sonucunun genel seçimlere yansımasının nasıl olacağı yönündeki soruya da, ''Şimdi işimiz referandumun en doğru şekilde sonuçlanması için kendi inançlarımız doğrultusunda gayret göstermek. Hepimiz onu yapıyoruz. Referandum sonucu ortaya çıktıktan sonra elbette bu durumlar değerlendirilir'' yanıtını verdi.

''Referandumda hayır oyu yüzde 60 çıkarsa hükümet gider'' yönündeki görüşlerin hatırlatılması üzerine Baykal, ''Bunlar spekülasyon tabii. Şimdiden yapılmamış referandumun analizi anlamlı değil'' dedi.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler