YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baykal'dan hüküme 2 soru
Baykal'dan hüküme 2 soru
29 Mart 2010 07:56
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal: Aytaç Durak'ı görevden alıyorsun da Zahid Akman'ı neden almıyorsun, Melih Gökçek neden görevde?

Baykal, yeşil beyaz kravatla geldiği Bursa’da yoğun ilgi gördü. Baykal il kongresine katılan AKP’li vekile de teşekkür etti.

CHP lideri Deniz Baykal, partisinin Bursa il kongresinde yaptığı konuşmada yine Anayasa taslağı ve Deniz Feneri soruşturması nedeniyle AKP’ye sert eleştiriler yöneltti:


* AKMAN’I KORUYOR: Aytaç Durak, görevinden alınmış yargılanacak. Güzel de sen Aytaç Durak’ı görevinden alıyorsun da RTÜK eski Başkanı Zahid Akman’ı niye görevinden almadın? Niye RTÜK yönetim kurulundaki görevini sürdürmesine izin veriyorsun? Hem yargılamıyorsun. Almanlar yargılamak istiyor. ’İfadesini al’diyorlar almıyorsun. Zahid Akman’ı koruyorsun. Belediye başkanını görevinden alıyorsun. Niye?

* TELAŞ İÇİNDELER: Hükümet işi gücü bıraktı. Tek bir derdi var. Anayasa değişikliği yapacak. Referandum da yapacaklar. Milleti ayağa kaldırıp, anayasa değişikliği etrafında harekete geçirecekler. Türkiye’de vatandaşın bu kadar derdi varken, iktidar gündemi saptırıyor. Bu sıkıntılarla ilgili siyasetin ayağa kalktığını millete ‘Referanduma gidelim’ dediğini duydunuz mu? Hükümet niye birden bire yargı telaşı içine girdi? Anayasa değişikliği telaşı içine girdi?

* ÜÇ DERDİ VAR: Aslında AKP’nin aradığı 3 maddeyi değiştirmek. Onu halka sunarken dikkatleri dağıtıp başka yerlere çekebilmek için başka bir takım maddeleri de oraya eklemişler. Karma karışık bir manzara ortaya çıkarmışlar. 26 maddelik bir tasarı. 3’ü geçici madde. 3 temel madde şu; Bir, Anayasa Mahkemesi’nin yapısını değiştirecekler. İki HSYK’nın yapısını değiştirmek. Üç, parti kapatmayı, kapatılması söz konusu olan partinin temsilcilerinin de onayını gerektiren bir siyasi izne bağlayacak. Yani Anayasa Mahkemesi ile HSYK ile ve parti kapatma ile ilgili derdi var.

* KUMAR OYNUYOR: Anayasa laiklik, demokratiklik, sosyallik anlayışına sahip çıkmak demektir. Ancak bu değişlikle yargı vesayet altına alınıyor. Bu iktidarın anayasaya saygısı olmadığını biliyoruz. Anayasayı ihlale teşebbüs konuma düşersin. O nedenle anayasa aykırı bir anayasa değişikliğini bunca uyarıya rağmen inatla ısrarla takip etmek çok sakıncalı ve tehlikelidir. AKP’nin bizzat kendisi masayı devirmek istemiyor, ortalığı karıştırmak, Türkiye’yi bunalıma sokmak gibi bir planı yok ise bu teşebbüsten en kısa sürede vazgeçmesini CHP Genel Başkanı olarak tarihi bir uyarı netiliğinde kendisine ifade ediyorum. Çok sakıncalı ve tehlikeli bir kumar oynuyor. Bu işten derhal vazgeçmelidir. Umarım sağduyu galip gelir ve bu yanlıştan vazgeçerler. O masayı devirmeye kalkmayın.

Vatan

tekerleğe taş koymak...
 // ibrahim çelikoğlu
En çok korktuğu;"Kese"elden giderse? Yoksa iktidar olmuş olmamış ,devlet kalkınmış kalkınmamış çok önem taşımıyor.Kurtarılmış bölgeler tıkırında.Para korkutacak kadar çok.Açık verir hesap sorarlarsa? Kızının üzerine bilmem kaç milyon dolar dış memleketlere göndermiş denildide,kedi ğibi sus pus olmamışmıydı? Bunlardan hayır beklenemez.Şer beklenilir.Allah korusun......
29 Mart 2010 17:40
BUN ŞAHSIN GÖREVİ BOŞ KONUŞMAK !
 // BATUHAN
Dolu konuşsaydı 33 yıldır halk buna hiç olmazsa bir kerede olsa iktidar fırsatı verirdi.Bu zihniyet bu güne kadar hep afiş olarak kullanılmış hala devam ediyorlar. Bu partinin yaşanan hayatla hiç alakası yok maaşı garanti ve dolgun olanların temsilcisi, halkın temsilcisi değil bilinen kurumların mikrofonu artık susturulma zamanı geldi ""evvela ilk adım olarak defteri dürülmeli"" ....
29 Mart 2010 09:05
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler