YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baykal'dan Haberal ricası
Aile buluşmasında, Baykal, Ergenekon davasının tutuklu sanığı, CHP’den milletvekili seçilen Haberal’ın hastanede bulunan annesi ile bir araya getirilmesini rica etti.
Baykal'dan Haberal ricası
22 Aralık 2011 / 10:11 Güncelleme: 22 Aralık 2011 / 10:11

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal dün sürpriz şekilde bir araya geldi. Görüşmeye, Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan ile Baykal’ın eşi Olcay Baykal da katıldı. Baykal’ın genel başkanlığı döneminde gerçekleşmeyen 'gecikmiş' aile buluşmasında, Baykal, Ergenekon davasının tutuklu sanığı, CHP’den milletvekili seçilen Mehmet Haberal’ın hastanede bulunan annesi ile bir araya getirilmesini rica etti. Erdoğan, Baykal’ın ricasına olumlu yaklaşırken, Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile konuyu görüşeceğini belirtti. Görüşme, Emine Erdoğan ile Olcay Baykal’ın ilk buluşması olması açısından da önem taşıdı. Emine Erdoğan, Olcay Baykal’a “Ailemiz sizi çok seviyor" dedi.

AİLE BULUŞMASI


Siyasi kulisleri hareketlendiren sürpriz buluşma, dün Başbakanlık Resmi Konut'ta 12.00’da gerçekleşti. 45 dakika süren kabulde, Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan’ın yanı sıra Sümeyye Erdoğan da yer aldı.

GAYET İYİ GÖRDÜM

Alınan bilgiye göre, Baykal ailesi, bir süre önce ameliyat olan Erdoğan ve ailesine 'geçmiş olsun' dileklerini iletti. Baykal, “Sizi gayet iyi gördüm" derken, Erdoğan, “İyiyim, daha iyi olacağım" karşılığını verdi. Baykal bunun üzerine, gülerek, “Eşlerimiz bize iyi bakıyor" şeklinde konuştu. Erdoğan, gülümseyerek, “Evet" dedi. Baykal’ın genel başkanlığı döneminde gerçekleşmeyen 'gecikmiş' aile buluşmasında, üçer torun sahibi iki siyasi 'torun sohbeti' de yaptı.

SİZİ SEVİYORUZ

Görüşme, Emine Erdoğan ile Olcay Baykal’ın ilk buluşması olması açısından da önem taşıdı. Emine Erdoğan, Olcay Baykal’ın torunları ile ilişkisi, sade ve mütevazı aile yaşantısına atıf yaparak, “Ailemiz sizi çok seviyor" dedi.

HASTALIK EMARESİ YOK


Baykal, görüşme sonrası Meclis’te bazı gazetecilere yaptığı açıklamada, Erdoğan’ın sağlığı ile ilgili ayrıntılı sohbet etmediklerini ancak kendisini gayet iyi gördüğünü belirterek, “Hastalık emaresi görmedim" dedi. Haberal ricası ile ilgili olarak da Baykal, “Haberal’ın kendisi hasta, ancak annesi de çok hasta. Bir araya getirilirse çok memnuniyet verici bir durum olacaktır. Sayın Başbakan, anne-oğul ilişkisi, hastalık durumlarında hassas, iyi değerlendirecektir" ifadelerini kullandı.

AFERİN OLCAY

Baykal ile eşi Olcay Baykal arasında görüşme sonrası ilginç bir telefon görüşmesi de yaşandı. Olcay Baykal, Deniz Baykal’ı arayarak, kendisini televizyoncuların aradığını söyledi. Olcay Baykal, “Emine Erdoğan ile sohbetimizi sordular. Ben de ‘o bize kalsın’ karşılığını verdim" dedi. Deniz Baykal da, gülerek, eşine “Aferin sen de öğrendin bu işi Olcay" ifadesini kullandı.

KILIÇDAROĞLU DA RANDEVU İSTEDİ

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ı bugün ziyaret edecek. Kılıçdaroğlu, geçmiş olsun dileklerini telefonla iletmişti. (Milliyet)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler