YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baykal'a MHP ve AKP desteği
CHP lideri Deniz Baykal ve CHP Ankara Milletvekili Nesrin Baytok'a ait olduğu iddia edilen dün internet sitelerinde yayınlanan yatak odası görüntülerine ilişkin diğer vekillerden Baykal'a destek geldi...
Baykal'a MHP ve AKP desteği
08 Mayıs 2010 / 13:43 Güncelleme: 08 Mayıs 2010 / 13:46

CHP Lideri Deniz Baykal ve CHP Ankara Milletvekili Nesrin Baytok’a ait olduğu iddia edilen gizli kamera kayıtlarının yankıları sürüyor. CHP’li milletvekilleri kaseti montaj olarak değerlendirirken, diğer partilerden Baykal’a destek geldi.

“HERKES ENDİŞE EDİYOR”


MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı, herkesin özel yaşamının deşifre edilmesinden endişe duyar hale geldiğini belirtti. Paçacı, konuyu şöyle değerlendirdi:

“İnsanın özel yaşamı siyasete alet edilmemelidir. Özel hayatın gizliliği esastır. Ve bu Anayasamız tarafından teminat altına alınmıştır. Ancak son dönemlerde özellikle siyasi kimlik taşıyan insanların özel yaşamları siyasi rant aracı olarak deşifre edilmeye başlanmıştır. Bu yaklaşım hem Anayasaya hem de kişilik hak ve onuruna aykırıdır. Türkiye korku tünelinden geçmektedir. Herkes özel yaşamının deşifre edilmesinden endişe duyar hale gelmiştir. Deşifreciler derhal ortaya çıkartılarak gerekli müeyyidelerin uygulanması gerekir. Ayrıca bu konuda yeni yasal düzenlemeler yapılabilir.”

MİLLETİN GÜVENİNİ YIKIYORUZ

MHP Isparta Milletvekili Nevzat Korkmaz da, “Bu konularla ilgilenmiyorum, hoş değil. Politikacıların bel altı vuruşları ile gündeme getirilmesine tepki gösteriyorum. Politikacılar siyasetle anılmalı, bu konu gerçek mi, değil mi? Bunun araştırılması peşine bile düşmedim. Yapılan şey çok çirkin. Böyle şeylerle politikacılar gündeme gelmemeli. Milletin siyasete olan güvenini yıkıyoruz. Bundan dolayı birtakım siyasi rantların elde edilmesinin düşünülmesi şık değil” diye konuştu.

“SEYRETMEDİM AMA, DOĞRU OLMASA DA ZOR TEMİZLENİR”

AKP Adıyaman Milletvekili Şevket Gürsoy da, Baykal’a ait olduğu iddia edilen kaset görüntülerine inanmadığını söyledi. Söz konusu kaset görüntülerini izlemediğini de ifade eden Gürsoy, “Baykal’a yapılan çok yanlış. Ama doğru olmasa bile zor temizlenir” dedi.

"KİMSENİN BAŞINA GELMESİN"

Baykal’ın istifa edip etmeyeceği kararının kendisine ait olduğunu vurgulayan Gürsoy, şöyle devam etti:
“Şahsen inanmıyorum, kameraya da bakmadım, basından okudum. Doğru olsa bile böyle yapılması doğru değil, çocukları var. Siyasette önemli bir şahsiyet. Kimsenin başına gelmesini istemem. Kaset olayı yanlıştır. Özel hayata saygı gösterilmeli. Böyle intikam almak doğru değil. Çekilen videoyu görmedim, uzman olarak incelemiş değiliz, montaj mı bilemem. Ama doğru olmasa bile, zor temizlenir. Ne yapacağı konusu da kendisinin vereceği bir karardır.” (aktifhaber.com)

namusu olmayanlar ve olanlar...
 // ibrahim çelikoğlu
Belden aşağı vurmak ayıptır amma;Namusu olmayan,namusluyu
vurması daha ayıptır......
08 Mayıs 2010 18:49
NE GÜNLERE KALDIK
 // 26halil
SN BAŞBAKAN,ın CHP hem oylamalara ğirmiyor hem bu halka söylemediğini bırakmıyor hem herzaman A.Y.M. den ayrılmıyor. devamlı yasaklar sürsün istiyor 411 millet vekili ile geçen türban serbestliği kararını A.Y.M. sine götürüp iptal ettiriyor. AK PARTİ OLARAK sizlerde kalmışsınız deniz baykalı koruyorsunuz . AK PARTİYEDE ne yakıştı ama tehlikeli kulvarlara ğiriyorsunuz. bu vesile ile AK PARTİDE ğerekli olduğu zaman saf değiştire bileceğini ğöstermiş...
08 Mayıs 2010 17:37
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler