YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baykal'a cevap Aygün'den...
CHP'deki muhalif seslere cevap CHP miletvekili Sinan Aygün'den geldi. Aygün millet bizden kurultay değil iş bekliyor dedi...
Baykal'a cevap Aygün'den...
16 Haziran 2011 / 11:36 Güncelleme: 16 Haziran 2011 / 11:37

Muharrem İnce'nin ‘CHP İrlandalılarla savaşacak’ çıkışına yönelik açıklamalarda bulunan Aygün; “Bizi kapıya mı koyacaklar? Öz be öz Türkmenim ben, Akkoyun’un Türkmeniyim. Biz ne yaptık çalışmaktan başka? Ergenekoncular oylarımızı arttırdı, nerede düştü oylarımız? 107 bin tane artmış Ankara oylarımız. Ergenekon ne onu da bilmiyorum bunu da anlamadım. Örgütse bir numarası nerede, ben kaç numarayım bilmiyorum. Dokunulmazlığı da kaldırıp ifademi vereceğim. Kendime, eşime, çocuğuma hesap veririm sonrada milletimize hesap vereceğim.” dedi.

Tv8’de Erkan Tan’ın konuğu bugün CHP Ankara Milletvekili Sinan Aygün oldu. Aygün; seçim değerlendirmesi yaparken, seçim sonrasında CHP’de yaşananları da değerlendirdi.

SİNAN AYGÜN’DEN BAYKAL'A CEVAP:

“Millet bizden kurultay değil, iş bekliyor”
“ Anketler ile bu iş olmaz!”

Deniz Baykal’ın ‘Ben bıraktığımda anket sonuçları CHP’nin yüzde 28-29 olduğunu gösteriyordu ona göre!’ açıklaması üzerine Aygün şu sözleri kaydetti:

“Bizim elimizdeki anketlerde de AK Parti yüzde 41-42 idi. Anketler ile bu iş olmuyor demek ki. Ne yapalım bizde şimdi anket sonuçlarına göre hareket ederek AK Parti’nin aldığı oyu geçersiz mi sayalım? Önemli olan; oyların, seçmenin artmış olması. Bırakın kurultayı falan millet bizden iş bekliyor. Onları konuşalım, onlarla uğraşalım.”

“ Kuran hakkı için söylüyorum: Politikaya atılırken Demirel ile görüşmedim!”

Demirel’in işareti ile başka partimi kurulacak?’ tartışmalarına cevap veren Aygün;

“Demirel hep bizi sevdi, kucak açtı. Kendisini severimde. 50 yıl bu ülkeye hizmet etmiş. Darbe görmüş, Cumhurbaşkanlığı yapmış. Niye sevmeyeyim bu adamı? Yemin ediyorum politikaya atılırken ne Demirel ile görüştüm ne de gördüm. Kuran hakkı için söylüyorum Demirel ile görüşmedim. Mayıs’ın 25’inde aradım söyledim, hayırlı olsun dedi. Haberal da arkadaşım, dostum benim. Ben çıktım onu aldılar içeri zaten görüşemedik ki. Bunları söyleyen şerefsizdir, alçaktır. Ben; Haberal’ı, Aytun Çıray’ı, Sümer Oral’ı hiç görmedim. Bırakın, CHP ile uğraşmayın artık ”

“Oylarını arttıran tek parti var o da CHP!”

CHP’nin seçim sonrasındaki durumunu değerlendiren Aygün;

“CHP’nin son 30 yıllık oylarına bakıldığında; zamanında baraj altında kaldı, 2002’de, 2007’de oyları yükseldi. Bugün de yüzde 26 oy almış. 2007’de DSP ve CHP birleşmişti. O zaman yüzde 20.84’tü oyumuz. Yüzde 1.84 DSP katkı sağlamıştır. Yüzde 19’muş demek ki. Şimdi yüzde 26 olmuş. Yani yüzde 7 arttırmış CHP oylarını. Peki iktidar ne yapmış? Yüzde 3.48 arttırmış. 2011 seçimlerinde oylarını en çok arttıran CHP’dir. Parlamentoya giren 12 partinin oy toplamı 4.64’tür. CHP yüzde 7 arttırmış. Miletvekili sayılarına bakalım 14 milletvekili eksilmiş AK Parti’den. CHP artı 36 milletvekili koymuş. MHP 15 milletvekiline düşmüş. Peki hangi şartlarda artmış bu partinin oyları? Bir bomba düşmüş CHP’ye. Genel başkan kim olacak tartışması başlamış. Bu kaosta referandum yaşanmış, yine bir kaos olmuş. CHP kimseyle uğraşmadı, kendi içinde uğraşmaya çalıştı. Oyu artmışsa ne istiyorsunuz anlamıyorum?”

“ Başbakan bizim projelerimizi çaldı!”

“Projelerimizin çoğunu AKP benimsedi. Gidelim oturup AKP ile konuşalım. İntibak yasasını değiştirelim. Emeklinin maaşını 1,5 verelim. Biz bunları yapalım. Biz bunları yapmak yerine kurultaya gidelim hadi. Ya biz kurultayla mı uğraşalım şimdi? Siyasete atılırken kimseyi sokmadım devreye. 3 sene sonra benim sayemde orada oturuyor diyemez kimse. Bir tek Kemal Kılıçdaroğlu’nun adamıyım ben. Ben milliyeçiyim, sosyal demokratım, muhafazakarım. Var mı itirazı olan? Kimmiş bu sağcı solcu bir anlatın bana arkadaşım? Millet bizden iş bekliyor. Başbakan projelerimizi çaldı. Kaynak yok diyorlardı intibak yasasını çıkaracağız dediler mi demediler mi?

“Türk uçağı bilboardlarda var, havada yok!”

“Türk uçağı olacak diyorlardı. Bilboardlarda var o Türk uçağı, havada yok. Toplam 300 kat trilyon AKP’nin projeleri. Nerede Çılgın İstanbul’un harfiyatı, başladı mı? Bizim derdimiz vatandaşın derdini çözüm bulmak, onu korumak.”

“Makam, koltuk derdi olanlar kurultay ister!”

“Ben istemiyorum kurultayı siz ne istiyorsunuz? Kurultay olacak ne var şimdi? Genel Başkan gidecek kim gelecek? Bütün parametrelerimiz artmış ne istiyorsunuz? Makam, koltuk derdi olanlar kurultay ister. Kemal Bey gerçekten bu seçimde daha iyi tanındı. Temiz pırıl pırıl. Bir yanlış yaparsa da eleştiririm. Takla falan atmıyorum karşısında. Mazisi temiz. Genel Müdürlüğünde SSK’yı zarara uğratmış. Uğratamaz, mümkün değil. Yukardan emir gelir ve yapar. Hükümet ne derse yapmıştır.”

“ Ben kavgaya gelmedim bu meclise!”

“ Ben Genel Başkanımızın desteğiyle girdim bu partiye. AK Parti ile de kavga etmeye gelmedim. ATO Başkanı olarak halkın avukatı olacağım. Derdi olan söylesin, kanun mu yönetmelik miçıkması gerekiyor, tartışalım. bunu yapmaya çalışacağım. Kredi kartları mesela büyük problem. 700 bin kişi vardı 500 bin kişiyi kurtardı bu durumdan AKP. Şimdi biz niye yapmayalım? Kurultay falan konuşuluyor bunlar niye oluyor anlamıyoruz? AKP’nin yanlışlarını düzeltmeye geldik. Kurultayı falan bırakın!” (Vatan)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler