YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baykal'a Ahmet Kaya sürprizi
Baykal'a Ahmet Kaya sürprizi
18 Ekim 2009 11:20
Deniz Baykal, festival hatrına Ahmet Kaya'yı dinledi

CHP lideri Baykal, 46. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin ödül ve kapanış törenine katıldı. Festivalde ilk kez bir Kürt filmi Mint Dit yarışma bölümüne seçildi. Filmin gösteriminde olaylar çıkarken, bazı katılımcılar protesto ederek salonu terketti.

DENİZ BAYKAL'A AHMET KAYA

CHP tarafından hazırlanan "Güneydoğu Raporu"nda adından hiç sözedilmeyen hatta bazı CHP'liler tarafından eleştirilen Ahmet Kaya, festivale Onur Ünlü'nün filmiyle katıldı.

Baykal'ın da katıldığı gecede, Ünlü'nün kısa filmi gösterildiği sırada fonda konuklara Ahmet Kaya dinletildi. Böylelikle Erdoğan'ın "Ahmet Kaya'ya vefa göstermeyen Türkiye'nin şarkıları da eksik kalır" sözlerini Baykal kabul etmese de festivalin hatrına dinlemiş oldu.

CEYLAN'I GÖRMEYEN BAYKAL'A

Baykal'a ikinci şoku Orhan Eskiköy ve Özgür Doğan'ın yönettikleri "İki Dil Bir Bavul" filmi yaşattı.Filmin ödülü, Diyarbakır'ın Lice ilçesinde hayvan otlatırken sebebi belirsiz bir patlama sonucu ölen 12 yaşındaki Ceylan Önkol'a ithaf edildi. Baykal böylelikle bugüne kadar bir kez dahi adını anmadığı Ceylan, hatırlatılmış oldu.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler