YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baykal'a 30 bin TL'lik dava
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Özhaseki, eski CHP Genel Başkanı Baykal hakkında da 30 bin liralık tazminat davası açacak.
Baykal'a 30 bin TL'lik dava
22 Aralık 2010 / 16:37 Güncelleme: 22 Aralık 2010 / 16:41

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin, TBMM'deki bütçe görüşmeleri sırasında yolsuzluk iddialarını ortaya atan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan sonra, Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal için de 30 bin liralık manevi tazminat davası açacağı bildirildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin avukatı Mehmet Savruk, yaptığı açıklamada, yolsuzluk iddialarını ortaya atan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için önceki gün 100 bin lira tutarında manevi tazminat davası açtıklarını belirterek şunları söyledi:

''Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki hakkında asılsız suçlamalarda bulunan ve kişilik haklarına saldıran CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında önceki gün 100 bin liralık manevi tazminat davası açılmıştı.

CHP'nin eski genel başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'da TBMM kulusinde gazetecilere yaptığı açıklamada (Arkadaşlar Kayseri olayını iyi anlatamadı) şeklinde açıklamalarda bulunmuş. Baykal açıklamasında (Yargı, belediye ve şirketler arasında yolsuzluk üçgeni kurulmuş. Arkadaşlar iyi anlatamadı) ifadelerine yer vermiş. Yani Deniz Baykal'da tıpkı Kemal Kılıçdaroğlu gibi belediye Başkanı Özhaseki hakkında haksız ve aslı olmayan suçlamalarda bulunmuş. Bu nedenle Deniz Baykal hakkında da yarın 30 bin liralık manevi tazminat davası açıyoruz.'' AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler