YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baykal o iddiaya ne dedi?
Deniz Baykal eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay ile yaptığı telefon görüşmeleri iel ilgili gazetecilerin sorularına Antalya'da cevap verdi...
Baykal o iddiaya ne dedi?
12 Haziran 2010 / 12:56 Güncelleme: 12 Haziran 2010 / 12:57

Memleketi Antalya'daki gezisini sürdüren CHP eski lideri Baykal, geceyi Konyaaltı Caddesi'ndeki evinde geçirdi. Sabah evden çıkan Baykal, Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan eski Adalet Bakanı Seyfi Oktay ile yaptığı bazı telefon görüşmelerinin dinlemeye takıldığı yönündeki iddiaları soran gazetecilerin sorularını geçiştirdi.

Baykal, "Anayasa değişiklik paketinin iptali konusunda Anayasa Mahkemesi üyelerinin nabzını yoklaması için Seyfi Oktay'a talimat verdiğiniz yönünde iddialar var. Bu konuda bir açıklamanız olacak mı" şeklindeki soruya, "Saçma sapan işler bunlar" dedi. Baykal daha sonra, CHP Antalya Milletvekili Osman Kaptan ve CHP Antalya İl Başkanı Özer Ülken ile birlikte kahvaltıya gitti.

Lara yolundaki bir restorantta parti yönetimiyle kahvaltı yapan deniz Baykal, fotoğraf çeken basın mensuplarının yanına geldi. Fotoğrafını çeken gazetecilerden birinin fotoğraf makinasından çektiği fotoğraflara bakan ve şakayla karışık beğendiklerinin servis yapılmasını isteyen Baykal'a basın mensubu " Şimdi sizi daha iyi anlıyorum kameraların karşyısında olmak gerçekten zormuş diyince Baykal basın mensubuna biraz daha yaklaşıp körle yatan şaşı kalkar, bu sıkıntıyı çekeceksin, bizim çevremizde olan bu tür sıkıntılara alışacaklar " diye cevap verdi. (İHA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler