YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baykal kasediyle ilgili bomba iddia!
Paralel Yapı'nın ordu içindeki izini takip eden yetkililer önemli bir bulguya ulaştı. Deniz Baykal'ı CHP Genel Başkanlığı'ndan eden kasetin, Paralel Yapı'nın kontrolündeki Jandarma Kriminal Daire Başkanlığı'nda hazırlandığı iddia edildi.
Baykal kasediyle ilgili bomba iddia!
07 Nisan 2014 / 10:08 Güncelleme: 07 Nisan 2014 / 10:15

Takvim gazetesinin haberine göre, Adana'da MİT'e ait TIR'lara yapılan baskının ardından operasyon emrini veren Albay Özkan Çokay'ı görevden alınırken, olayın arkasından Paralel Yapı'nın ordu içindeki uzantılarına ulaşıldı. Soruşturmayı yürüten üst düzey bir yetkili, paralel yapı mensubu birçok albay rütbeli askerin özellikle Jandarma içinde yapılandığını belirtti. Paralel yapının emniyette olduğu gibi Jandarma'da bulunan Genelkurmay Elektronik Sistemleri sayesinde istediği dinleme ve izleme yapabildiğini belirten yetkili, MİT'e devredilmesi gereken cihazlardan bazılarının Jandarma içinde kaldığını da tespit ettiklerini söyledi.

Çektiler ve montajladılar

Yapılan incelemelerde Jandarma içindeki paralel yapılanmanın ise özellikle Kriminal Daire Başkanlığı'nda yoğunlaştığı anlaşıldı. Paralel yapının böylece yüksek teknolojiye sahip bir altyapısı bulunan kriminal inceleme laboratuvarlarını dilediği gibi kullandığı da tespit edildi. Derinleşen incelemelerde ise bir başka gerçek daha gün yüzüne çıktı. İddialara göre Jandarma Kriminal Daire Başkanlığı'nda bulunan paralel ekip, bazı video kayıtları hazırlayarak servis etti. Bu iddialarının başında ise Deniz Baykal olduğu öğrenildi. Deniz Baykal'ın CHP Genel Başkanlığı'ndan ayrılmasına neden olan seks kaseti iddiaya göre Paralel Yapı'nın kontrolünde olan Jandarma Kriminal Daire Başkanlığı'nda hazırlandı. Paralel ekip tarafından çekilen ve kriminal inceleme laboratuvarlarından montajlanan kaset, izini kaybettirerek paralel isimler tarafından servis edildi ve böylece CHP üzerinde oynana oyunlar start aldı.

Kilit isim Korgeneral

Paralel yapının ordu içindeki en önemli isimlerinin Genelkurmay Başkanlığı Adli Müşaviri Albay M.K., ve Personel Daire Başkanı Korgeneral M. İ. olduğu iddia edildi. İddialara göre M. İ. Jandarma'da Paralel Yapı'nın kadrolaşmasını sağlıyor. M. İ.'nin özellikle gelecek Haziran'da yapılacak atamalarda birçok paralel askeri kilit göreve getireceği de iddia edildi. Jandarma Personel Daire Başkanı Korgeneral M. İ.'nin 10 yıldır bu görevde olduğu ve bu süre içinde istediği atamaları yaptırdığı da öğrenildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler