YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Baykal Gülen'e ve Ergenekon'a mesaj verdi"
"Baykal Gülen'e ve Ergenekon'a mesaj verdi"
17 Mayıs 2010 11:32
Gazeteci Mahmut Övür kaset iddialarıyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Kaset skandalını Türkiye ve CHP'nin içindeki güçlerin yaptığını iddia eden Övür, bu güçlerin Baykal'sız bir CHP dizayn etmek istediklerinin de altını çizdi.

"Baykal istifa konuşmasında Gülen cemmati ile Ergenekon'a karşı ittifak yapabilirim mesajı verdi"

"Kaset olayı, AK parti ile 8 yıldır mücadele eden güçlerin seçimler öncesi CHP'yi değiştirme projesi"

"Statükocu ve Ergenekoncu yapılar Deniz Baykal'sız bir CHP istiyor"

"Kaset operasyonunu Türkiye'nin ve CHP'nin içindeki güçler yaptı"

Siyasi parti kulislerini çok yakından izleyen siyasi gelişmeleri, politikacılarla birebir görüşme yaparak çok yönlü analiz eden gazeteci Mahmut Övür, Taraf Gazetesi'nden Neşe Düzel'e verdiği mülakatta çarpıcı analizlerde bulundu.

Neşe Düzel: Deniz Baykal'ın başına bu derdi sizce kim açtı? Kim yaptı bu komployu?

Mahmut Övür: Önümüzde hem referandum, hem genel seçimler hem de cumhurbaşkanlığı seçimi var. AK Parti ile 8 yıldır mücadele eden güçlerin, bütün bu seçimler öncesi giriştikleri bir CHP'yi değiştirme projesidir. Ergenekoncu güçler AK Parti'yi iktidardan indiremeyeceklerini gördüler. Bu güçler Deniz Baykal'lı bir CHP'nin toplumda desteğini artıramayacağını anladılar. Bu yüzden Baykalsız bir CHP dizayn etmek istiyorlar.

N.D: Kaset komplosunu sizce kim yaptı?

M.Ö: Bu kaset operasyonunu Türkiye ve CHP'nin içindeki güçlerin yaptığını düşünüyorum. Çünkü CHP Baykal'la dar bir alana sıkıştı ve bu dar alan CHP'nin oyunu artırmadı. Baykal ne yaparsa yapsın CHP'ni oyu yüzde 20'lerde kaldı.

N.D: Baykal istifa konuşmasında Gülen'e de gönderme yaparak cemaatin bu olayla bir ilişkisi olmadığını söyledi. Niye böyle bir açıklama yapma gereği duydu?

M.Ö: Baykal, bir taşla iki kuş vurmak istedi. Bununla hem gülen cemaatine hem de Ergenekon çevrelerine mesaj verdi. Ergenekoncu kesime "eğer bu kaset sizin işiniz ise ben de sizi en hassas olduğunuz noktadan vurabilirim ve Fethullah Gülen'le bile ittifak yapabilirim"dedi. Baykal bu açıklamasıyla Gülen cemaatini yanına çekerek, cemaatle AK Parti hükümeti arasındaki ilişkiyi de bozmak istedi.

Taraf

DOĞRU BİR TESPİT !
 // VEYSEL
Sn.ÖVÜR'ün tespiti: -"Baykal, bir taşla iki kuş vurmak istedi. Bununla hem gülen cemaatine hem de Ergenekon çevrelerine mesaj verdi. Ergenekoncu kesime "eğer bu kaset sizin işiniz ise ben de sizi en hassas olduğunuz noktadan vurabilirim ve Fethullah Gülen'le bile ittifak yapabilirim"dedi. Baykal bu açıklamasıyla Gülen cemaatini yanına çekerek, cemaatle AK Parti hükümeti arasındaki ilişkiyi de bozmak istedi.
-Şayet siyaset yapacaksa bu sefer işi çok yaş....
17 Mayıs 2010 18:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler