YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bayır Bucak'ta son durum ne?
Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Abdurrahman Mustafa Bayır Bucak'ta yaşanan son gelişmelere ilişkin olarak Bayır Bucak'ta büyük göçlerin olabileceğini söyledi.
Bayır Bucak'ta son durum ne?
21 Kasım 2015 / 08:15 Güncelleme: 21 Kasım 2015 / 08:53

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK   

Kanal A da yayınlanan Kanal A Yayın Koordinatörü Fahrettin Damga ve Celal Kazdağlı'nın sunduğu Son Durum programına katılan Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Abdurrahman Mustafa Bayır Bucak'ta yaşanan olaylara ilişkin açıklamalarda bulundu. Mustafa, "Kızıldağ alındıktan sonra büyük göçler olacaktır. Bayır Bucak tamamen boşalma tehlikesi altında. Bayır Bucakta durum çok kritiktir. Türkmenlerin son kalesidir" dedi.

İşte Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Abdurrahman Mustafa'nın konuşmasından satır başları:

ŞEHİT VE YARALILARIMIZ VAR

Bayır Bucak'ta saldırılar aralıksız devam ediyor. Az önce aldığım habere göre Kızıldağ stratejik bir bölgedir. Tamamı menzil altına girmiştir. Kızıldağ tehlikededir belki de düşmüştür şuanda. Birliklerimiz orada sonuna kadar mücadele ediyor. Şehitlerimiz var. Yaralılar var. Çok büyük bir göç dalgası var oradaki köylerden. Çünkü hepsi Esed rejiminin menzilinde oldu. Dolayısıyla onunla ilgili biz türk yetkililerle temastayız. Kızılay ve AFAD ile irtibat halindeyiz. 

BÜYÜK GÖÇLER OLACAKTIR

Kızıldağ alındıktan sonra büyük göçler olacaktır. Bayır Bucak tamamen boşalma tehlikesi altında. Bayır Bucakta durum çok kritiktir. Türkmenlerin son kalesidir. Rusya operasyonların ilk günününden itibaren özgür suriye ordusunun bir parçası olan Türkmenleri vurdu. Türkmen dağında 30-40 bin insan vardır. Sabah 5'ten gece 11'e kadar Rus uçakları bayır semalarından ayrılmadı. Uluslararasın alanda kullanılması yasak silahların kullanıldığını duyuyoruz. 

Kızıldağ gitsede direniyoruz. Komutanlarımızla görüşüyoruz direnmeye devam ediyoruz. Rusya Suriye'ye müdahalesi kendi çıkarlarını korumak içindi. Rusya Esed'e çözümden önce güç kazandırmak istiyor.

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK   

 // Sevilay
Bu insanlar kiyilirken nerede kobaniciler nerede geziciler.Bu insanrin suçu sadece müslüman olmak.Elbet günes bir gun müslümanların üzerine doğacak inşallah....
22 Kasım 2015 13:57
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler