YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baydemir'le tokalaşmadı
Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Diyarbakır Anıtpark'ta yapılan çelenk bırakma törenine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı DTP'li Osman Baydemir ile Garnizon Komutanı Korgeneral Akın Öztürk tokalaşmadı.
Baydemir'le tokalaşmadı
29 Ekim 2009 / 13:36 Güncelleme: 29 Ekim 2009 / 13:46

Cumhuriyet'in 86'ncı kuruluş yıldönümü nedeniyle Atatürk Anıtı'na çelenk bırakma törenine katılan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, İstiklal Marşı'na eşlik etti.

Çelenk törenine Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 2'nci Taktik Hava Kuvvet Komutanı Korgeneral Akın Öztürk, Dicle Üniversitesi Rektörü Ayşegül Jale Saraç, bazı parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katılırken, Baydemir'in törene son gelen isim olması dikkat çekti. Tören alanına gelen Baydemir, sadece Vali Hüseyin Avni Mutlu ile selamlaşıp yerini alırken, Korgeneral Öztürk ile selamlaşmadı.

Baydemir, İstiklal Marşı da okurken, Vali Hüseyin Avni Mutlu ile samimi göründü. Törenin ardından Osman Baydemir, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve Vali Mutlu'nun elini sıkarken, Korgeneral Akın Öztürk tören alanından uzaklaştı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler