YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baydemir'den sert açıklama
BDP'li Osman Baydemir, KCK davasında tutuklu bulunan kişilere destek verilmesi çağrısında bulundu. Arkadaşlarının AK Parti'nin operasyonuyla cezaevine girdiğini söyleyen Baydemir "Onları zindana atanları zindana koyacağız"dedi.
Baydemir'den sert açıklama
20 Mayıs 2011 / 18:13 Güncelleme: 20 Mayıs 2011 / 18:16

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, ''Cezaevindeki tüm arkadaşlarımızı çıkarıp, onları zindanlara atanları zindana koyacağız'' dedi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Baydemir'in KCK davasında halen tutuklu bulunan Diyarbakır bağımsız milletvekili adayı Hatip Dicle'nin seçim bölgesindeki çalışmaları kapsamında Kayapınar ilçesindeki mahalle ve köy muhtarları ile bir araya geldiği bildirildi.

Açıklamaya göre, muhtarlardan seçimde Dicle'ye destek isteyen Baydemir, şöyle konuştu:

''Desteğinizi istiyoruz. Cezaevindeki tüm arkadaşlarımızı çıkarıp, onları zindanlara atanları zindana koyacağız. Dicle'yi cezaevine koyan AK Parti operasyonudur. Bizler irademize sahip çıkmadıkça bu sorun çözülmeyeceği gibi uzayıp gidecek. Bu savaşın durmasını istiyorsak aramızda güçlü bir birlikteliği sağlamalıyız. Öyle güçlü bir birliktelik sağlamalıyız ki AK Parti bu topraklarda gücünü kaybetsin. Dicle ile birlikte cezaevinde bulunan tüm tutukluları çıkartmak istiyoruz. Bu arkadaşlarımız AK Parti'nin operasyonu sonucu cezaevine girmiştir.

Başbakan Erdoğan'ın 29 milyara mal olacak Kanal İstanbul projesi çılgın değil, olsa olsa ucube bir proje. Bölgedeki halı fabrikalarını, tütün fabrikalarını kapattıran kendilerine gelince fahiş rakamlı proje yapıyor. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin tüm bütçesi 160 milyon lira. İstanbul'un bütçesi ise 21 katrilyon. 10 yıldır sizin hizmetinizdeyiz. 10 yılla 80 yılı karşılaştırdığınızda hangimiz daha çok hizmet etmişiz  Batı illerine köprü, otoban, yol yapılıyor, bize gelince de karakol. Biz onların karakollarını istemiyoruz. Kendi yaralarımızı kendimiz saracağız. Yoksa başkalarından medet umarak bu yaralarımız kapanmaz. Kimse Ankara'dan gelip yaramızı saramaz.''

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler