YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baydemir yine ağzını bozdu!
Dün Samsun'da Ahmet Türk'e atılan yumruğa en sert tepkilerden biri Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'den geldi... Baydemir açtı ağzını yumdu gözünü ve ağza alınmayacak sözler sarfetti...
Baydemir yine ağzını bozdu!
13 Nisan 2010 / 14:15 Güncelleme: 13 Nisan 2010 / 14:15

Samsun'da Adliye çıkışında yumuruklu saldırıya uğrayan Ahmet Türk'e destek vermek amacıyla bir açıklama yapan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, bu kez "Hiçbir alçak ve hiçbir şerefsiz benim halkımın sağduyusu ile oynayamaz" dedi.

Ahmet Türk için Diyarbakır'da yaklaşık 5 bin kişilik bir grup BDP il binası önünde bir araya geldi. Basın açıklamasına BDP'li Milletvekillerinden Emine Ayna, Gülten Kışanak, Akın Birdal ve Osman Baydemir katıldı.

Yapılan saldırı ile ilgili bir konuşma yapan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, hükümete seslenerek "Çok açık ve net belirtmek isterim ki bu saldırı kürt halkına yönelik yapılmış bir saldırıdır. Şimdi hükümete ve devlet yetkililerine bir kez daha bu meydandan seslenmek istiyorum. Ne oldu, iyi mi oldu! Sorunu çözdünüz mü?. Böyle mi çözeceksiniz?. Rabbim de şahittir ki, Şeyh Sait'ten Mazlum Doğan'a, Ahmet Türk'e kadar bu halk şiddete ve zülme karşı boyun, baskıya karşı boyun eğmedi boyun eğmeyecek. Eğer şiddet, eğer saldırı bu halkı ürkütseydi 17 bin insanımızı faili meçhule vermezdik o zaman biz korkardık. 4 bin tane köyümüz cayır cayır yakıldı o zaman ürkerdik" dedi. Baydedemir, "Türkiye bütün aydınlar, MHP'den CHP'ye, AKP'ye bütün siyasi otoritlere bir çağrımız var Diyarbakır'dan. Türkiye ortalamasına baktımızda deli ortalaması Dünya ortalamasının üzerindedir bunu kabul ediyoruz. Deliler çok. Ama bu deli sadece Samsun'da yok, Diyarbakır'da da var, Hakkari'de de var. Bir deli bir kuyuya taş atar 40 tane akıllı o kuyudan taşı çıkartamaz ha. Onun için Kürt sorununun çözümünü delilere ve meczuplara havale etmekten vazgeçin, bırakın bu işi siyasetçiler çözsün. Bu işi delilere bırakmayın. Hiçbir alçak, halkımızın affına sığınıyorum hiç bir şerefsiz benim halkımın sağ duyusu ile oynayamaz. Biz alçaklara ve şerefsizlere bakmıyoruz onların arkasındaki güce bakıyoruz. Gerekirse yaramıza tuz basarız ama aklı selameti ve metaneti asla elden bırakmayacağız. Yolumuz barış yoludur, demokrasi yoludur, yolunuz açık olsun" şeklinde konuştu.

BDP'li Milletvekili Gülten Kışanak ise "Samsundaki saldırı aynı zamanda tüm kürtlerin onuruna, kardeşlik duygularına yönelik bir saldırıdır. Gelin Mezopotamya'da kardeşçe yan yana yaşayalım, ayrılık tohumları ekmeyelim. Bir cinayet daha işlenmeden, gelin bu çeteleri bütün ayrıntıları ile kamu oyunun ve hukukun önüne çıkartın. 2 tane polis görevlilisin görevden almakla bu işten kurtulamazsınız. Bu saldırıya zemin hazırlayanları ve teşvik edenleri yakalayarak adalete teslim edin ve halkımızın adalete olan inancını koruyun" şeklinde konuştu. Yapılan basın açıklaması sonrasında PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın posterleride açılırken, sık sık "Ahmet Türk'e uzanan eller kırılsın" şeklinde slogan atıldı. (İHA)
 

DELİYLE DELİ OLUNMAZ !
 // BATUHAN
Deli işi diyorsunuz hem ne dediğinizi neyle suçladığınızı kimi suçlu ilan ettiğinizide bilmiyorsunuz.Sn.Türk asalet gösterdi sizse ucuz etnik siyaset yapıyorsunuz yıllar önce olanı getirip demogoji yapıyorsunuz.Sn.Baydemir demir gibi olma ipek gibi ol herkes kendisine düşeni yapar.Sizden dilinizinde demokrat dili olmasını istiyor etnik siyaset yapmamaya davet ediyoruz.Dün kardeşiz diyordun şimdi kalleş mi olduk hani kanlarımız canlarımız haramdı!Deli olma !...
13 Nisan 2010 15:06
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler