YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baydemir hakkında soruşturma
Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir'in küfrülü sözleri başıan iş açtı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Osman Baydemir hakkında soruşturma başlattı...
Baydemir hakkında soruşturma
28 Aralık 2009 / 10:18 Güncelleme: 28 Aralık 2009 / 11:24

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, KCK operasyonu ile ilgili yaptığı basın açıklamasında “küfürlü sözler” sarf eden Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir hakkında soruşturma başlattı.

Başsavcılık, Diyarbakır'ın da aralarında bulunduğu 11 ilde düzenlenen KCK operasyonunda gözaltına alınan belediye başkanları ve partililerle ilgili Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Diyarbakır İl Başkanlığı önünde düzenlenen basın açıklamasında Başkan Baydemir'in konuşmasındaki küfürlü sözleri nedeniyle soruşturma başlattı.
 

Başsavcılığın, TCK'nın 301. maddesi olan “Türklüğü, Cumhuriyeti, devletin kurum ve organlarını aşağılama” uyarınca soruşturmayı başlattığı öğrenildi. Soruşturmanın ardından dava açılması durumunda Baydemir, 3 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanacak.
 

BAYDEMİR'DEN BAYDEMİR'E PROTESTO
 // sezai baydemir
Bizde bir Baydemir ailesi olarak Osman Baydemirin yaptıklarını sonuna kadar şiddetle kınıyor ve protesto ediyoruz.Bizim adımızı da kirlettiler. Benim babam KANAL 7’de bir seneryo yazarı ve bir bulmaca hazırlayıcısı olan Alim kişidir.Bu kişiyle alakamız yoktur ve olamaz.Onun yüzünden internetteki çoğu üyeliğimin adını sezaiby olarak değiştirmiş bulunmaktayım.Bizim yolumuz Recep Tayyip Erdoğan’dır DTP ile alakamız da yoktur,olamaz!...
30 Aralık 2009 13:19
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler