YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baydemir bu haberi yalanladı
Baydemir bu haberi yalanladı
24 Kasım 2010 14:36
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, "Bölücübaşı Abdullah Öcalan'a bir daha aday olmayacağı yönünde mesaj gönderdi" yönünde çıkan haberlerin spekülasyon ve yıpratma amaçlı olduğunu söyledi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, ''terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'a, bir daha aday olmayacağı yönünde mesaj gönderdiği'' yönünde internet sitelerine düşen haberin, spekülasyon, yalan ve suni gündemi sürdürmek ve yıpratmak maksatlı olduğunu bildirdi.

Baydemir, yaptığı yazılı açıklamada, bir haber ajansı tarafından bugün servis edilen haberin, içeriği itibarıyla spekülasyon olduğunu kaydetti.

Osman Baydemir, açıklamasında, ''İnternet sitelerine düşen haber, spekülasyondur, yalandır, suni gündemi sürdürmek ve yıpratma maksatlıdır. Halkımızın, şahsım veya partimizin yetkili organlarınca yapılan açıklama ve beyanlar dışında servis edilen veya edilecek hiçbir iddiaya değer vermemelerini, inanmamalarını, itibar etmemelerini önemle vurgulamak istiyorum'' ifadesine yer verdi.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler