YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Bay Sızıntı'dan hodri meydan
Guardian gazetesi aracılığıyla halkın sorularını yanıtlayan Assange, ölüm tehdileri almasına rağmen yeni belgeleri açıklamak için adımlarının ABD hükümetinin şiddet uygulamalarına odaklandığını söyledi
'Bay Sızıntı'dan hodri meydan
04 Aralık 2010 / 08:47 Güncelleme: 04 Aralık 2010 / 08:48

Tüm dünya onu konuşuyor. Hakkında Interpol'ün kırmızı bülten çıkardığı Wikileaks'in kurucusu Julian Assange ise günlerdir gelişmeleri merakla izleyen halkın sorularını cevaplıyor. BBC, İngiliz makamlarının Assange için hazırlanan 2. bir tutuklama müzekkeresinin, yakın zamanda ellerine geçmesini beklediklerini ve Assange'ın tutuklanabileceğini bildirdi. Guardian gazetesinin internet sitesindeki online bir forumda halkın sorularını yanıtlayan Assange, ölüm tehditleri aldığını söyledi.

YÜKLEMEYE DEVAM EDECEĞiZ

Okurların sorularına Assange'ın verdiği cevaplar şöyle: Belgelerdeki isimler haberler üzerinde çalışan gazeteciler tarafından gizleniyor. Belgelerin çoğunluğu mirror.wikileaks.info adresinde yayında, geri kalanını da siteye yükleyeceğiz. Adımlarımız ABD hükümetinin bize karşı şiddet uygulamalarına odaklanıyor. Ancak çalışmamızın erişilebilir olmadığını görmek mutsuz ediyor. Dışişleri Bakanlığı belgelerinin henüz açıklanmamış kısımlarında UFO'larla ilgili kısımlar olduğunu söyleyebilirim.

"SÜPER GÜÇ"E KARŞI ÖNLEM

Hayatlarımıza yönelik tehditler herkesin gözünün önünde kayıt altına alınıyor ancak bir süpergüçle başa çıkmamız gerektiğinde mümkün olan bütün önlemleri alıyoruz. Dışişleri Bakanlığı arşivi ABD ve diğer ülkelerle ilgili önemli malzemelerle birlikte şifreli bir biçimde 100 binin üzerinde kişiye dağıtıldı. Eğer bize bir şey olursa, kilit kısımlar otomatik olarak kamuoyuyla paylaşılacak. Dahası Dışişleri Bakanlığı arşivleri birçok haber kurumunun elinde. Tarih kazanacak. Dünya daha iyi bir yere dönüşecek. Biz hayatta kalacak mıyız? Bu size bağlı.

 

Siteye erişimi Amerika kapattı İsviçre açtı

Wikileaks'e alan adını veren Amerikan şirketi, "wikileaks.org" adresini iptal etti. EveryDNS şirketi, wikileaks.org adresinin çok sayıda siber saldırıya hedef olduğunu belirtti. EveryDNS, "bu saldırıların şirketin altyapısına zarar verebileceğini" kaydederek, bu yüzden adresin iptal edildiğini duyurdu. Ancak site, 6 saatlik bir kesintinin ardından yeni bir İsviçre adresinden '"wikileaks.ch" adıyla yayına başladı. Fransa da Wikileaks'ı yasaklamak için yasal girişim başlattı. (Yeni Şafak)

AB ve ABD taktiği...
 // ibrahim çelikoğlu
Kötülüğe baş vuracaklarsa "tehtit ediliyorum"la başlamak adetlerindendir.Kimse hukuk dışılılık yapma hakkına sahip değildir.İttira ettiklerini kanıtlaması gereken "iddia"edendir.Söyledikleri yalan ve iftira ise;Suçun en büyüğünü ilemiş demektir.İnsanların kariyerine,yaşama hakkına tecavüz suç,devletin yıkılmasına sebep olan iftiralar idam cezası gerektiren suçlardır. AB'de idam olmasa da;ABD idam ediyor. İsviçre her zaman şımarık çıbanbaşı....
04 Aralık 2010 16:20
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler