YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Batum'dan istifa açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, Başbakan Erdoğan'ın istifa çağrısına cevap verdi.
Batum'dan istifa açıklaması
08 Şubat 2011 / 18:40 Güncelleme: 09 Şubat 2011 / 00:34

CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, “Asker kağıttan kaplanmış” sözleri nedeniyle istifa etmeyi düşünmediğini belirterek, “Başbakan söyledi diye istifa edersek savaşı kaybetmiş oluruz. Erdoğan’ı istifaya davet ediyorum. Ben niye istifa edeyim ki” dedi.

Batum, “Asker kağıttan kaplanmış” sözlerine ilişkin Meclis’te gazetecilerin sorularını yanıtladı. İstifa etmeyi düşünüp düşünmediği şeklindeki soruya “Hiç düşünmedim” yanıtını veren Batum, “Başbakan söyledi diye istifa edersek savaşı kaybetmiş oluruz. Erdoğan’ı istifaya davet ediyorum. Ben niye istifa edeyim ki” şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Ordu genel başkan tarafından eleştirilir” sözünün de hatırlatılması üzerine Batum, “Haklı, artık bu iş genel başkanımıza düşer. Kesinlikle artık eleştirmem” ifadesinde bulundu.

Daha önce partisinde böyle bir gelenek olduğunu ve eski Genel Başkan Deniz Baykal’ın söylediklerini de bilmediğini söyleyen Batum, “Eski bir siyasetçi değilim... Eğer Başbakan için de yorum yapma derlerse onu da yapmam. Parti geleneklerine uyarım” diye konuştu. Batum, söz konusu açıklamasında orduyu değil ordu üzerinde oynanan oyunları eleştirdiğini belirtirken aynı oyunların partileri üzerine de oynandığını öne sürdü.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “şuursuz siyasetçi” sözlerini de değerlendiren Batum, “Açıklamayı orduya karşı yapılmış gibi göstererek, tabanına sevimli gözükmeye çalışıyor” dedi.

 

bunları bu şekilde konuşturan ALLAH
 // ismail uyar
Bir kaç seyirci görünce dilleri açılıyor bunların. Herkesi kendileri gibi birileri tarafından beslenen kişiler sanıyorlar.kendileri bu güne kadar gizli örgütler tarafından özel yetiştirilmiş insanlar olunca herkezi öyle sanıyorlar.gerçek yuzleri ortaya çıkıyor işte.hala bunları insan sanan zavallılara acıyorum.bunları türk milleti adına kınıyorum.allaha şükürler olsun ki her yerde kamera var.ama yüce yaratanın kamerası var ki o zaman neler olmuş....
08 Şubat 2011 19:30
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler