YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Batum: Vallahi bilmiyorum
CHP Genel Başkan Yardımcısı Batum, üniversite inşaatının mührünü söktürdüğü iddiasıyla hakkında açılan davaya ilişkin, 'Nereden ne söküldüğünü vallahi bilmiyorum.' dedi.
Batum: Vallahi bilmiyorum
09 Mayıs 2011 / 19:21 Güncelleme: 09 Mayıs 2011 / 20:07

CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, kendisinin de aralarında bulunduğu 9 kişi hakkında üniversite inşaatının mührünü sökmek suçundan dava açılmasına ilişkin, ''Benim bu konularla en ufak bir alakam yoktur. Hiçbir rektör ne mühür ne demir söker ne de söktürür'' dedi.

Batum, Eskişehir'deki katıldığı bir etkinliğin ardından gazetecilerin, İstanbul'da Beşiktaş ilçesinde bulunan Bahçeşehir Üniversitesinde görevliyken bir inşaatın mührünün sökülmesi konusunda hakkında dava açılmasına ilişkin soruları yanıtladı.

''Benimle ilgili bir dava açılmış galiba. Yani ben bunun bir baskı unsuru olarak üzerimizde kullanılacağını bekliyordum zaten'' diyen Batum, şöyle konuştu:

''Birtakım ilişkileri olanlara kaset çıkıyor, olmayanlara düzmece kaset çıkıyor. Bizim gibilere de kaset falan bulamayınca dava açılıyor. Sayın savcı muhakkak ki bakmıştır. Ben üniversitenin rektörüyüm. Vakıf üniversitelerinde ita amirleri mütevelli heyetleridir. Ben orasının eğitiminden, öğretiminden sorumluyum. Bunları davada rahatlıkla anlatacağız ama dediğim gibi bekliyordum bunu. Hani bir zamanlar 301'den açacaklardı. 301'den olamayınca 'pantolon uyduramadık, gömlek uyduralım, gömlek de uymazsa elbise uydururlar' anlayışı, yani bir şey uydururlar. 'Uydururlar' derken, savcımızı kastederek söylemiyorum. Yani bir şey üstüme giydirirler anlamında söylüyorum. Göreceğiz.''

Batum, kendisine bu konuda bir tebligat gelmediğini, medyada yer alan haberlerin doğru olması durumunda ilk celseye gideceğini ifade ederek, ''Yargılama aşamasında kendimi savunmamı hep beraber görürsünüz. Benim bu konularla en ufak bir alakam yoktur. Hiçbir rektör ne mühür ne demir söker ne de söktürür. Nereden ne söküldüğünü de vallahi bilmiyorum ama zaten zamanı gelince de onu görürüz. Bugün sabah gördüm. O zaman tekrar konuşuruz'' dedi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler