YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Batum: 'Mesajı alıyorum'
Ergenekon davaları kapsamında yargılananlara destek vermek amacıyla Silivri'ye giden CHPliler pankart açıp slogan attı.
Batum: 'Mesajı alıyorum'
22 Ocak 2011 / 07:53 Güncelleme: 22 Ocak 2011 / 07:53
CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum "Balbay ve Özkan'ı milletvekili yapın" sloganlarına "Mesajı alıyorum" diyerek cevap verdi.

İkinci Ergenekon davasının 99'uncu duruş ması dün Silivri'de gerçekleştirildi. Mahkeme salonunda talepler alınırken mahkeme dışında da Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), CHP ve Yeni Parti üyesi 400 kişi Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklu bulunan gazeteci, öğretim görevlisi, akademisyenlere destek vermek amacıyla eylem yaptı. Ergenekon davasını izlemeye gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan ile birlikte basın açıklaması yaptı.

YAKINDAN TAKİP EDECEĞİZ

CHP olarak iktidar tarafından siyasallaştırılan davaları yakından izleyecekleri yönünde açıklamaları olduğunu anımsatan CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, "CHP olarak bu davaları yakından takip etmeyi sürdürüyoruz. Bugün burada iktidar tarafından siyasallaştırılan Ergenekon davasını takip etmek için bulunuyorum. Sizler de bizler de biliyoruz biz aynı yolda aynı ilkeleri paylaşanlar olarak savunduğumuz ilkeleri tekrar egemen kılmak için daha çok mücadele edeceğiz" dedi.

Konuşması sık sık 'Balbay'ı, Özkan'ı milletvekili yapın" sloganları ile kesilen Batum'un, "Mesajınızı alıyorum. Ben buradan kendi adıma konuşuyorum. CHP olarak Atatürk cumhuriyetine giydirilmek istenen kılıfın farkındayız. Biz olduğumuz sürece bu kılıfı giymeyeceğiz. CHP olarak bunun farkındayız ve gereği yapılacak" demesi dikkat çekti. (Bugün)
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler