YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Batı'yı Ayasofya korkusu sardı
Türkiye üzerine yaptıkları kara propagandayı son günlerde artıran Batı medyası, Türkiye'nin Ayasoyfa'yı cami olarak açacağını yazdı. Haberin sonuna da "Ama Türkiye'de laik ve çağdaş gençlik, buna asla müsaade etmeyecektir" notu eklendi!
Batı'yı Ayasofya korkusu sardı
18 Nisan 2015 / 10:00 Güncelleme: 18 Nisan 2015 / 10:49

Yahudi patronlu, İngiliz merkezli, Kraliçe'nin emrindeki medya organları son günlerde artırdığı Türkiye kara propagandasını dün de sürdürdü. Economist dergisi son sayısındaki başyazısında "Türkler, soykırım kelimesi üzerinde tartışmaktansa Ermeniler ile ilişkilerini düzeltmeli" yorumunu yazarken, Financial Times gazetesi de Avrupa Parlamentosu'nun soykırımı kabul etmesini haklı buldu.

Guardian gazetesi ise Türkiye'nin Çanakkale Şavaşı'nın 100. yıl anma törenlerini 24 Nisan'da organize ederek, "Ermeni Soykırımı'nın 100. yıldönümünü hor görmek" ile suçladı ve Türkiye'nin bu nedenle rezil olduğu belirtti. 

Avrupa izin vermezmiş!

Times gazetesi olaya farklı bir açı getirerek Papa ve Avrupa Parlamentosu'nun açıklamalarından sonra Ankara'da çok gizli bir üst düzey toplantı yapıldığını ve Türkiye'nin bu çıkışlara karşılık Ayasofya'yı camiye çevireceğini yazdı. Tom Coghlan imzalı haberde, Türkiye'de laik kesimin ve Batı ülkelerinin ise buna müsaade etmeyeceği belirtildi.

Yazıda "Her geçen gün yaşam hakları ellerinden alınan Türkiye'nin çağdaş ve modern gençlerinin bu gerici anlayışa sahip çıkarak Ayasofya'nın cami yapılmasına karşı geleceği" ifadeleri kullanıldı.

Coughlan, Ayasofya'nın camiye çevrilme isteğine Batı dünyasının da şiddetle karşı çıkacağını yazdı.

 

TAKVİM

düşünce
 // vatandaş
Bir de laik gençlik buna müdaade etmeyecektir diyor.
Alçaklığın ve haysiyetsizliğin böylesi... Zaten camiden çevrilmesi hata başlıbaşına....
18 Nisan 2015 10:49
Biri bu mallara desin ki;
 // A.SAĞ
Türkiyede yüzlerce ...
18 Nisan 2015 Cumartesi 09:20
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler