YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Batı'dan Türkiye'ye tehditler devam ediyor
FETÖ'nün darbe girişiminin ardından Türkiye'ye Batı'dan tehditler yağmaya devam ediyor
Batı'dan Türkiye'ye tehditler devam ediyor
20 Temmuz 2016 / 20:00 Güncelleme: 20 Temmuz 2016 / 20:24

Telegraph gazetesi yazarı Con Coughlin, ABD'nin Türkiye'nin NATO üyeliğini askıya almayı açıkça konuşmasının, 15 Temmuz'daki darbe girişiminin Ankara ile Batılı müttefikleri arasındaki ilişkileri ne kadar kötü etkilediğinin göstergesi olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın darbe girişimi sonrasında ülke genelinde FETÖ'ye karşı başlattığı temizlik operasyonuyla birlikte Türkiye'nin NATO üyeliğiyle ilgili soru işaretlerinin doğduğunu yazan Coughlin, ABD'nin de Ankara'nın saldırısına maruz kaldığını ve darbecilere destek vermekle suçlandığını belirtti.

İncirlik üssünün elektriğinin kesilmesiyle Washington'un önemli bir güvenlik tehdidiyle karşı karşıya kaldığını kaydeden yazar, "Bu durum, (ABD Dışişleri Bakanı John) Kerry'nin Türkiye'yi NATO üyeliği konusunda uyarmaya ittiğinin altını çizdi.

 

 // Vatan
Sizin gibi adii natoculara pabuç burakacak değiliz....
21 Temmuz 2016 09:54
merak ediyorum
 // UGUR MUŞ
nato ne demek bize ne faydası oldu? işitme engelli inönü idi galiba ülkemi ilk natoya sokan,nato nun düşmanı kim? saten terörist amerika natoya ihtiyaç duymadan yeteri kadar müslüman kanı döküyor,rusya da öyle,ülkem rus ve amerikan kan emici dişlileri arasında gidip geliyor,inönü ye sormak lazım nato ne demek,niye ülkemi soktun bu pakta oysa sen mükemmel bir koministtin.....?...
21 Temmuz 2016 Perşembe 09:04
 // Akif
NATO UNO zaten Yahudiyi korumak için...
21 Temmuz 2016 06:01
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler