YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Batı S-400 alımını değerlendirdi: Erdoğan dünyaya meydan okuyor!
Türkiye'nin hava savunma sistemi eksikliğini gidermek ve dört bir taraftan gelen tehlike ve tehdit unsurlarına karşı elini güçlendirmek için Rusya'dan aldığı S-400 hava savunma sistemini Avrupalılar "bağımsızlık adımı" olarak değerlendirdii.
Batı S-400 alımını değerlendirdi: Erdoğan dünyaya meydan okuyor!
13 Eylül 2017 / 20:20 Güncelleme: 13 Eylül 2017 / 20:24

Türkiye ile Rusya arasında S-400 hava savunma sistemleri konusunda anlaşmaya varıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu konuda kararlı olduklarını, Rusya'ya kaporanın verildiğini açıkladı.

KILIÇDAROĞLU TÜRKİYE'NİN KARŞISINDA YER ALDI

Erdoğan'ın bu açıklamalarını değerlendiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, S-400'lerin olumsuz sonuçlar doğuracağını belirterek anlaşmanın karşısında durduğunu ortaya koydu.

S-400 ANLAŞMASI ABD'NİN İŞİNE GELMEDİ

Anlaşmada sona yaklaşılmasıyla ABD'den de üst üste anlaşmanın iptali için açıklamalar geldi. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, durumu "kaygı verici" olarak nitelendirdi.

FRANSIZLARIN GÜNDEMİNDE "GÜÇLÜ TÜRKİYE" VAR

Türkiye'nin bu alanda attığı büyük adım, Fransız medyasını da meşgul etmeye başladı. Ülkede yayın yapan Le Figaro yazarı Pierre Avril, S-400 alımını köşesine taşıdı.

"Bu anlaşma, Rusların “Batı 2017” adını verdiği ve NATO’nun endişesine neden olan askeri tatbikatların arifesine rastlıyor." ifadelerini kullanan Fransız yazar, "Türkiye’nin mevcut hava savunma sistemleri Batı’ya bağımlıydı." diye yazdı.

ERDOĞAN DÜNYAYA MEYDAN OKUYOR

Pierre Avril, yazısına şöyle devam etti: "Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin Rusya ile yaptığı anlaşmanın “stratejik menfaatlerden” kaynaklandığını belirtti ve Batılılara meydan okurcasına “Artık bağımsızlığımızla ilgili kararları tek başımıza alacağız.” dedi."

 // Arslan
Müslümanları birbirine düşüren hasetliği ve müfteriliği içimize yerleştirenler ektiğini biçemeyecek. O eskidendi. Müslümanlar içindeki Hasetlik müfterilik anca gayrimüslümlerin işine gelir. İstikbali de sadece Allah (cc) bilir....
14 Eylül 2017 13:58
aa
 // asım bayrak
Türkiye Cumhuriyeti devleti bağımsız bir devlettir, sömürge devleti zanneden zavallılar başlarını kumdan çıkarmasınlar. Bu nedenle alacağımız kararlarda da bağımsızız ve kimseden icazet almayız. bizim karar almadaki irademiz bize yeter. Elhamdülillah....
14 Eylül 2017 10:35
 // 02
Bugün islam cografyas8nda yaşayan müslüman halka sorulsa ve bu halkların elinde olsa eminim hepsi TÜRKİYE 'himayesinde ve bayrağı altında Osmanlı da oldugu gibi bize baglanmak isteyeceklerdir çünkü gönül sınırlarımız çok geniş ve hala saglam....
14 Eylül 2017 10:28
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler