YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Batı İslam'dan korkmuyor, İslam'dan nefret ediyor
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, Amerika'da katledilen üç Müslüman gencin ardından Batı medyasındaki sessizliğe tepki gösterdi. Tan, "Batılılar, kendi içlerindeki gerçek Batılılığını ortaya koyuyor, Vahşi Batı'yı ortaya koyuyor" dedi.
Batı İslam'dan korkmuyor, İslam'dan nefret ediyor
13 Şubat 2015 / 22:00 Güncelleme: 14 Şubat 2015 / 08:02

TRT Türk'e konuk olan Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, İsveç'te bir polisin 9 yaşındaki Müslüman çocuğa yaptığı işkenceyle ilgili olarak, "Bu yapılan saldırıyı insanlıkla izah etmek mümkün değil. Çocuk! Sadece çocuk" dedi.

Tan sözlerine şöyle devam etti:

Amerika'da üç Müslüman gence saldırı yapıldı. Onlar da hiçbir şey yapmadılar. Saldırmadılar. Müslüman olmaları dışında başka hangi özellikleri var da öldürdünüz? Bu saldırılarda şaşırılacak bir şey yok. Batılılar, kendi içlerindeki gerçek Batılılığını ortaya koyuyor, Vahşi Batı'yı ortaya koyuyor. Müslümanların ölmesinin Batı için çok bir önemi yok. Afganistan'da 3.6 milyon Müslümanı öldürdüler. Hiçbir devlet başkanı ayağa kalmadı, hiçbir Avrupa başketinde protesto gösterisi düzenlenmedi. Ama Müslümanların kutsallarına sistematik bir şekilde hakaret eden bir dergiye yapılan saldırıyı 50'den fazla devlet başkanı, başbakan ve bakanlar Paris'teki prostesto yürüyüşüne katıldılar. Aynı günlerde Nijerya'da 2000 bin kişi katledildi, haber dahi olmadı.

Charlie Hebdo dergisinin Müslümanların kutsallarına hakaret içeren yayınları için 'fikir ve ifade özgürlüğü' tanımlaması yaptılar. Charlie Hill katliamını yapan kişi için ise 'ruh hastası' tanımlaması yaptılar. İşte Batı'nın ikiyüzlülüğünü ve çifte standardını bu iki olay kanıtlamış ve gün yüzüne çıkarmış oluyor.

Charlie Hebdo'dan sonra bir ayda 150 saldırı

Fransa'daki bir Müslüman araştırma merkezi'nin raporuna göre, Charlie Hebdo dergisine yapılan saldırıdan sonraki 35 günlük süreçte Müslümanlara 150'ye yakın saldırı yapılmış. Avrupa'daki diğer şehirlerde camilere saldırdılar, yazılar yazıp, yaktılar. Müslümanların haram olarak gördüğü domuz'un organlarını cami kapılarına astılar.

Aynı saldırılar İstanbul'da bir Havra'ya yapılsaydı Batı buna nasıl bir tepki gösterirdi? Örneğin, Gezi Olayları'nda polisin göstericilere gaz sıkması Batı medyasında günlerce haber yapıldı. Bir çok uluslararası televizyon kanalı İstanbul'a ve Türkiye'nin diğer şehirlerine kamp kurdular, canlı yayın yaptılar. Ama Mısır'da darbe yapıldı, hiçbir kanal canlı yayın yapmadı. Suriye'de Beşşar Esad 5 yılda 400 bine yakın insanı katletti, oradan canlı yapılmadı. Iraka'ta Amerika ve müttefikleri 2003 yılından itibaren 1 milyon 200 bin insanı katletti. Hiçbir kınama mesajı bile yayınlanmadı. Myanmar'da belki 100 bin insan katledildi. Gündeme bile getirilmedi. BM'de ya da uluslararası
medyada yer aldı mı?

Batı İslam'dan korkmuyor, İslam'dan nefret ediyor

Batı halklarının tamamı İslam'dan nefret etmiyor ama Batılı siyasetçiler İslam'a ve Müslümanlara karşı sürekli savaş açtığı için, Batılıların büyük bir kısmı da İslam'dan nefret eder hale geldi. Fransa'da Charlie Hebdo dergisine yapılan saldırıdan sonra yapılan bir araştırmada, Fransız halkının %54'ünün Müslümanlara ayrımcılık yapıldığını düşündüğü ortaya çıktı. Demekki halkın yarısından fazlası sağduyulu düşünüyor. Amerika özelinde bakacak olursak, Amerikalırlarda ötekine karşı bir nefret var. Sadece Müslümanlara karşı değil, siyahilere karşı da bir ayrımcılık var.

Amerika'nın 319 milyonluk nüfusunun 24 milyonu Müslüman. Amerika bu yüzden büyük bir kumar oynuyor. Amerika'nın tepkisizliği, Müslümanların tepkisi çekeecektir. Sonsuza kadar susacaklarını sanıyorlarsa yanılıyorlar. Batı sürekli olarak Müslümanlara karşı saldırı yapmasaydı IŞİD türü örgütler zemin bulamazdı. Hollande geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada, IŞİD'in 40 bin savaşçısının 10 bininin yabancı savaşçılar olduğunu söyledi. Bunların büyük bir kısmı da Avrupa'dan gitti. Avrupa'da 45 milyon Müslüman yaşıyor. Artık Avrupa'nın ve Amerika'nın
Müslümanların yükselen öfkesinin farkına varması lazım. Yangına körükle giderlerse, bir noktadan sonra faturası çok ağır olur ve bunu hiç kimse engelleyemez. bu bir tehdit değil, tespittir.

11 Eylül saldırıları sonrası Müslüman olan kişi sayısı arttı

11 Eylül saldırıları sonrası Batı'da İslam nefreti arttı. Bunun sonucu olarak Batılılar İslam'ın ne olduğunu merak etmeye başladılar. Ve Batılı liderlerin beklediğinin aksine Batıda Müslümanlığa geçen kişi sayısında hızlı bir artış oldu. Bu onları korkutuyor. Camilerdeki cemaat sayısı artarken, Kiliselerin cemaat sayısı azalıyor.

1-687.jpg

2-321.jpg

3-176.jpg

4-093.jpg

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

dogru ve güzel bir yorum
 // gündüzbey
...eklenecek fazla birsey kalmamis darisi Satilmis mason usaklarina... ...
13 Şubat 2015 Cuma 22:24
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler