YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Batan gemide son durum...
İstanbul'da meyadana gelen gemi kazasında son durum...
Batan gemide son durum...
20 Ocak 2012 / 13:22 Güncelleme: 20 Ocak 2012 / 13:35

Zeytinburnu açıklarında demirlemeye çalışırken, demirli gemilere çarpan ve bu nedenle sancak (sağ) tarafına doğru yatan ''Kayan-1'' adlı kuru yük gemisine yönelik kurtarma ve yardım çalışmaları sürüyor.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünden alınan bilgilere göre, saat 05.20 civarında Ahırkapı B7 demir bölgesine demirlemek üzere manevra yapan Sierra Leone bayraklı 85 metrelik ''Kayan 1'' isimli gemi, demirli vaziyette bulunan ''Slochterdiep'' ve ''Adria Blu'' isimli gemilere sürtünerek, deniz tehlikesine maruz kaldı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN...

İstanbul Gemi Trafik Hizmetleri Merkezi tarafından, seyir, can, mal ve çevre emniyetini temin etmek için ''Kurtarma 3'' römorkörü ile 5 hızlı tahlisiye botu derhal olay mahalline sevk edildi.

''Kayan 1'' gemisi kaptanın 06.16'dan önce geminin makine dairesinin su aldığını beyan etmesi, ardından düzeltme yaparak ambardan su aldığını bildirip yardım istemesi üzerine ''Tahlisiye 3'' bariyer serme botu, ''Söndüren 7'' römorkörü, balık adamlar ve kurtarma uzmanı olay yerine sevk edildi.

Sancak tarafına doğru yatan gemideki kurtarma ve yardım çalışmaları sürüyor.

Kazada, Hollanda bayraklı ''Slochterdiep'' ve Tanzanya bayraklı ''Adria Blu'' adlı kuru yük konteyner gemilerinde de hafif hasar rapor edildi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler