YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başsavcıyı deşifre etti, kayboldu
Başsavcıyı deşifre etti, kayboldu
19 Şubat 2010 08:14
Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner'i deşifre eden gizli tanık Munzur'dan, HSYK'nın kararından sonra haber alınamadığı iddia edildi

Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner'in bağlantılarını deşifre eden gizli tanıklardan Munzur'dan HSYK kararından sonra haber alınamadığı iddia edildi.

Turktime.com adlı internet sitesinin haberine göre Erzurum Emniyet Müdürlüğü'nü arayan bir şahıs, Munzur'un jandarma tarafından tehdit edildiğini ve can güvenliğinin tehlikede olduğunu, kendisinden haber alamadığı takdirde polisi aramasını istediğini söyledi. Söz konusu şahıs "Ben gizli tanık Munzur olan S.Z.'nin yakın arkadaşıyım. S.Z.'nin can güvenliğinden endişeliyim." dedi.

Gizli tanık Munzur, ifadesinde Albay Dursun Çiçek'in Ocak/Şubat 2009'da Erzincan'a geldiğini ve Başsavcı Cihaner'le görüştüğünü iddia etmişti. Astsubay Ş.T.'nin, Munzur'u "Bu işlerden sıyrıldığını zannediyorsun, ama sıyrılamazsın. Bir defa bizim içimize düştün, dediklerimizi yerine getireceksin. Çok sırrımızı biliyorsun, buradan kurtulmaya çalışıyorsan kurtulamazsın, seni bitiririz." şeklinde tehdit ettiği, ifadelerde yer alıyordu.

Zaman

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler