YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başsavcıya silahlı saldırı
Başsavcıya silahlı saldırı
19 Eylül 2012 16:04
Tunceli Ovacık İlçesi Cumhuriyet Başsavcısı Murat Uzun uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralandı...

Evine giderken uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanan Tunceli'nin Ovacık ilçesi Cumhuriyet Başsavcısı Murat Uzun, askeri helikopterle Elazığ'a sevk edildi.

Saldırının ardından ağır yaralı olarak kaldırıldığı Ovacık Devlet Hastanesi'nde ilk müdahalesi yapılan Uzun, daha sonra çağrılan askeri helikopterle Elazığ'a gönderildi. Elazığ Asker Hastanesi'ne getirilen Uzun, buradaki müdahalenin ardından Fırat Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi.

Elazığ Valisi Muammer Erol, Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal, Emniyet Müdürü Ayhan Buran ve İl Sağlık Müdürü Mübin Çetin Dağhan da hastaneye geldi.

Bu arada, Ovacık'ta olayla bağlantısı olabileceği değerlendirilen bazı kişiler ile olayda kullanıldığı tahmin edilen bir aracın güvenlik güçlerince arandığı bildirildi.


-Valilikten açıklama-


Tunceli Valiliği'nden olaya ilişkin yapılan açıklamada, Ovacık Cumhuriyet Başsavcısı Murat Uzun'un saat 12.20 sıralarında adliye lojmanı girişinde bir el ateş edilerek başından yaralandığını belirtilerek, şu bilgilere yer verildi:

''Yaralanan Cumhuriyet Savcımıza ilk sağlık müdahalesi Ovacık Hastanesi'nde yapılmıştır. Valiliğimizce sağlanan destekle yaralı savcımız, tedavisinin yapılması için saat 12.45 civarında Elazığ Araştırma Hastanesi'ne sevk edilmiştir. Olayın mahiyeti ile ilgili operasyon ve çalışmalar, ilimiz ve ilçemiz genelinde başlatılmış olup, gerekli çalışmalar devam etmektedir.''

4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Tunceli'nin Ovacık ilçesi Cumhuriyet Başsavcısı Murat Uzun'a yönelik silahlı saldırıyla ilgili 4 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Olayın ardından geniş çaplı operasyon başlatan güvenlik güçlerinin, olayla bağlantısı olabileceği değerlendirilen 4 şüpheliyi gözaltına aldığı öğrenildi. Güvenlik güçlerinin, bölgedeki operasyonları sürüyor.

Kandolar Mahallesi'ndeki adliye lojmanlarında evinin bulunduğu binaya girdiği sırada kimliği belirsiz bir kişinin saldırısı sonucu ağır yaralanan Murat Uzun'un Temmuz ayındaki kararnameyle Serik'ten Ovacık'a atandığı belirtildi.

Murat Uzun'un hemşire eşinin de Ovacık'ta görev yaptığı ve 2 çocuklarının olduğu öğrenildi. (AA)

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler