YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başsavcı'dan özür dilensin
Başsavcı'dan özür dilensin
25 Ekim 2010 08:42
Eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, Abdurrahman Yalçınkaya'nın yaptığı açıklamalarla ilgili olarak, "Açıklamlar yerindeydi, kendisine hakret edenler özür dilemeli" dedi...

Eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, Yagıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya’nın türbanla ilgili yaptığı açıklamalardan sonra TBMM Başkanı tarafından “özür dilemeye” davet edilmesine sert çıktı. Kanadoğlu, “Özür dilemesi gereken uyarıda bulunduğu için ona hakaret edenlerdir” dedi.

YARGITAY Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya’nın türbanla ilgili yaptığı açıklamalardan sonra TBMM Başkanı tarafından “özür dilemeye” davet edilmesi ve bildirisini geri çekmesi uyarısın, Onursal Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu tepki gösterdi. Kanadoğlu, “Özür dilemesi gereken, onu özür dilemeye davet edenler ve uyarıda bulunduğu için hakaret edenlerdir” dedi.

Laiklik vurgusu

Demokrasinin “kurallar rejimi” olduğunu belirten Kanadoğlu, şunları söyledi: “Siyasi Partiler, Anayasa ve yasalara uygun hareket etmek zorundadırlar. Anayasada siyasi partilerin neler yapamayacağı da belirtilmiştir. Laiklik, hukuk ve ulus devlet ilkeleri dışına çıkılamaz. Siyasi partiler, türban konusunda da laik devlet ilkesine uygun hareket etmek zorundadır. Başsavcı, değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif bile edilemeyecek Anasayamızın hükümlerini hatırlatmıştır. Laik Cumhuriyet aleyhine eylemlerin odağı olduğuna ilişkin karar bulunan siyasi partiye de bir uyarıdır.”

Açıklama yerinde

Başsavcı’nın açıklamasıyla görevini yerine getirdiğini belirten Kanadoğlu, “Başsavcının açıklaması yerindedir. Siyasilerin hoşuna gitmeyen açıklamalar yapılması halinde özür dilemesi isteniyor. Burada özür dilemesi gereken Başsavcı değil, ona hakaretler yağdıran ve özür dilemesini isteyen siyasilerdir” dedi. (Hürriyet)

örgüttmü,yoksa psikolojikmi?
 // ibrahim çelikoğlu
Utanmıyan yaşlı kadınlar.Yaşları seksenin,doksanın üstünde.İnsan düşünüyor.Nasıl olurda bu yaştaki insanlarda utanma duygusu yok?
Varlıklarını kaybetmişler.Ruh yokSıkıntı unsuruna bile rastlamıyorsunuz.Bunun birtek izahı olabilir.Kendilerini çağa uydurmayı öyle şartlamışlarki,seneler ruhlarını almış götürmüş.Telkin;Hipnoteknik kurallarını oluşturmuş ve delirmişler.Realiteyi kaybetmişler....
25 Ekim 2010 09:18
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler