YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başsavcı'dan Habur açıklaması
Başsavcı'dan Habur açıklaması
15 Şubat 2010 13:54
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Durdu Kavak Hasip Dicle'nin “hakim ve savcıların ayarlandığı” iddiasıyla ilgili, “Kesinlikle böyle bir şey olmamıştır. Böyle bir şey olsa Habur'a gidilmezdi” dedi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Durdu Kavak, 19 Ekim 2009 tarihinde Kandil Dağı ve Mahmur Kampı'ndan gelen terör örgütü üyelerinin teslim olması sırasında ''hakim ve savcıların ayarlandığı'' iddialarıyla ilgili, ''Kesinlikle böyle bir şey olmamıştır. Böyle bir şey olsa Habur'a gidilmezdi'' dedi.

Başsavcı Kavak, İl Tütün Kurulu üyelerini kabulü sırasında gazetecilerin 19 Ekim 2009 tarihinde Kandil Dağı ve Mahmur Kampı'ndan gelenlerle ilgili olarak, ''hakim ve savcıların ayarlandığı'' iddialarıyla ilgili sorularını yanıtladı.

İddianın kapatılan DEP'in eski Diyarbakır Milletvekili Hatip Dicle tarafından ortaya atıldığını anımsatan Kavak, ''Kesinlikle böyle bir şey olmamıştır. Böyle bir şey olsa Habur'a gidilmezdi. Bu yönde yapılan açıklamaların amacı, yargının siyasalaştığı izlenimini vermektir'' diye konuştu.

A.A.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler