YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başsavcı Yalçınkaya: Bütün siyasi partileri rutin
Başsavcı Yalçınkaya: Bütün siyasi partileri rutin
Başsavcı Yalçınkaya: Bütün siyasi partileri rutin
23 Eylül 2008 / 17:32 Güncelleme: 23 Eylül 2008 / 00:00

CHP'nin bir Alman vakfından para aldığı iddiaları üzerine harekete geçen Başsavcı Yalçınkaya, Nazizm ve Almanya uzmanı Talip Doğan Karlıbel'den belge istedi.


Almanya ve Nazizm uzmanı Talip Doğan Karlıbel, Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın, CHP'nin ''CHP'nin Alman Ebert Vakfı'ndan yardım aldığı'' iddiaları üzerine kendisinden belge istediğini söyledi.


Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya, bütün siyasi partilerin faaliyetlerinin Başsavcılık tarafından rutin olarak izlendiğini bildirdi.


''CHP'nin Alman Ebert Vakfı'ndan yardım aldığı'' iddialarıyla ilgili bugün bir gazetede yer alan haberde, ''Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının konuyla ilgili inceleme başlattığı, iddialara ilişkin bilgi, belgeleri gazeteden istediği'' belirtilmişti.


Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya, ''Bütün siyasi partilerin faaliyetleri başsavcılığımız tarafından rutin olarak Anayasa ve yasaların verdiği görev ve yetki çerçevesinde izlenmektedir'' dedi.


Öte yandan, Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği Sözcüsü Klemens Semtner, CHP'nin bir Alman vakfından para yardımı aldığı iddialarını içeren haberleri ''uydurma'' olarak niteleyerek, yayımlanan belgenin de ''sahte olduğunun çok açık olduğunu'' söyledi.


"YALÇINKAYA, CHP'ye DAVA açmak zorunda"


ALMAN vakfından CHP’ye 85 BİN AVRO! 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler