YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başsavcı kapatma için delil peşinde
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı AK Parti'ye karşı harekete geçti. Yalçınkaya TİB raporlarını mahkemeden istedi..
Başsavcı kapatma için delil peşinde
10 Aralık 2009 / 09:03 Güncelleme: 10 Aralık 2009 / 09:06

DTP'nin kapatılma davası sürerken Yargıtay Başsavcısı AK Parti'ye karşı düğmeye bastı.

Taraf gazetesinin manşetten verdiği  "Tek parti Yargıtayı" başlıklı haberde Yalçınkaya kapatma davası için delil peşinde koşuyor..

Haberin spotunda "İlk denemesinde AKP'yi kapattırmayı başaramayan ve ikinci davayı telefon dinlemeleri üzerinden açmaya hazırlanan Başsavcı, Sincan'dan TİB raporunu istedi" ifadeleri yer aldı..  

TİB'DE İKİ KEZ ARAMA YAPILMIŞTI

Yargıtay Başsavcılığı, DTP'yi kapatma davasının bu hafta alınması muhtemel sonucunu beklemeden AKP'ye karşı hazırlık başlattı. Başsavcılık, Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nden kısaca TİB olarak bilinen Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nda yapılan iki aramanın raporlarını istedi.

HUKUKA AYKIRI DİNLEME KAPATTIRIR

Başsavcı Abdurrahman Yalçınkaya, bir süre önce "Telefon dinleme, hukuk devleti ilkelerine aykırı yapılıyorsa, Siyasi Parti Yasası'nın ihlâli anlamına gelebilir" demiş ve hâkimlerle savcıların dinlenmesinin, AKP aleyhine yeni bir kapatma davasına gerekçe yapılabileceğinin işaretini vermişti.

EMİNAĞAOĞLU'NUN SUÇ DUYURUSU

Yalçınkaya'nın Sincan ı. Ağır Ceza Mahkemesi'nden raporunu istediği TİB aramaları, eski YARSAV Başkanı Faruk Eminağaoğlu'nun telekulakla ilgili başvurusu üzerine gerçekleştirilmişti. Başsavcı, Sincan'dan Eminağaoğlu'nun suç duyurusu dosyasını da talep etti.

deveye sormuşlar,boynun neden eğri?diye,nerem doğruki demiş.
 // ibrahim çelikoğlu
Uğuşturucu her dükkanda satılıyor.Yakalanamaz,müdahale edilemez.Sen kendi başına bu işi yapsan;Otuz kusur cezası var.
Demekki kanun var devletin hükmü "hiç"sayılıyor.Bu yüzden askeri sırların peşine düşülmüş;Asker,devletin sırlarını korumaktan yoksul.
Biz Almanya'dan döndük devlete yardım için;"Devlete değil bize yardım edeceksin."MHP devreye sokuluyor.Çivi çaktırmayız.Suçum?
"Devlete yardım etmek"Bugünde ispatı meydanda MHP ve CHP var güçleri...
11 Aralık 2009 09:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler