YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başsavcı istemiş
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, bazı Yargıtay savcılarının yerlerinin değiştirilmesi konusunda HSYK'ya görüş bildirildiğini açıkladı.
Başsavcı istemiş
21 Haziran 2011 / 21:19 Güncelleme: 21 Haziran 2011 / 21:23

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, başsavcılığın verimli ve düzenli çalışmasını sağlamak amacıyla bazı Yargıtay Cumhuriyet savcılarının görev yerlerinin değiştirilmesi konusunda HSYK'ya görüş bildirildiğini açıkladı.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK) 19 Haziran 2011 tarihli adli yargı kararnamesi kapsamında görev yerlerinde değişiklik yapılan bazı Yargıtay Cumhuriyet savcılarının atamalarına ilişkin bazı basın organlarında yapılan değerlendirmelerle ilgili açıklama yapılmasında yarar görüldüğü belirtildi.

Açıklamada, ''2797 sayılı Yargıtay Kanununun 27/6-7. madde ve fıkralarında öngörüldügü biçimde Yargıtay Cumhuriyet Bassavcılığının verimli ve düzenli bir şekilde çalışmasını sağlamak amacıyla, önceki uygulamalarda olduğu gibi, adı geçen Yargıtay Cumhuriyet savcılarının görev yerlerinin değiştirilmesi hususunda Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’na Başsavcılığımızca görüş bildirilmiştir'' denildi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler