YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başsavcı gözaltına alındı
Başsavcı gözaltına alındı
16 Şubat 2010 15:37
Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner Erzurum Adliyesine getirildi.

Erzincan'da Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner, saat 23.20 sıralarında Erzurum Adliyesi'ne getirildi. 

Erzurum Özel Yetkili Savcı Osman Şanal tarafından sürdürülen soruşturma kapsamında bugün makamında ve evinde yapılan aramaların ardından Başsavcı İlhan Cihaner gözaltına alındı. İsmailağa Cemaati soruşturması ile gündeme gelen Başsavcı Cihaner'in akşam saatlerinde Erzurum'a getirildi. Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince Erzurum Adliyesine getirilen Başsavcı garaj kapısından içeriye alındı. Başsavcı Cihaner'in sorgusuna başlanırken, sorgunun sabah saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor. 

Başsavcı Cihaner'in avukatı Hamit Sekman, adliyeye gelişi sırasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Bize göre bu uygulama hukuka uygun olmayan, hukuka aykırı bir karar. Gerekli itirazlarda bulunacağız. Müvekkilim Özel Yetkili Savcı Osman Şana tarafından 'Ergenekon üyesi olamk', 'görevi kötüye kullanmak' 'tehdit ve iftiara' suçlamasıyla gözaltına alındı." dedi.

Erzurum Özel Yetkili Savcı Osman Şanal tarafından sürdürülen soruşturma kapsamında bugün Erzincan Adliyesi'nde yapılan aramalarda çok sayıda evrak ve bilgisayara da el konulmuştu.
 

yazık
 // murat
tabi adam ismailağa cematine baskın yaptı hükümet yediremedi kendine bu işi savcıyı tutukladı böle savcıya can kurban arkadanyım canım savcım...
16 Şubat 2010 20:30
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler