YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başsavcı Engin'den  flaş açıklama
Başsavcı Engin'den flaş açıklama
19 Şubat 2010 10:24
Cihaner dosyası ile ilgili konuşan İstanbul Başsavcısı Aykut Cengiz Engin dosyanın kendilerine ulaştığını söyledi...

İlhan Cihaner hakkındaki soruşturma dosyasının İstanbul'a geldiğini bildiren İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner'in de tutuklandığı soruşturmaya ilişkin dosyanın incelenmesinin henüz tamamlanmadığını, konuyla ilgili hafta başında bir açıklama yapılabileceğini bildirdi.

Başsavcı Engin, Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine gelişinde basın mensuplarının Erzurum özel yetkili cumhuriyet savcılığından gönderilen dosyaya ilişkin sorularını yanıtladı.

Dosyayla ilgili savcı görevlendirileceğini ifade eden Başsavcı Engin, dosyanın içeriğini henüz bilmediğini, hem kendisi, hem de vekilleri tarafından en kısa sürede incelenerek bir karar verileceğini, karar verildikten sonra da ayrıca bir açıklama yapılacağını ifade etti.

Başsavcı Engin, ''dosyanın özel yetkili Cumhuriyet Savcıları Zekeriya Öz ve Fikret Seçen tarafından mı incelendiği'' yönündeki soru üzerine, ''Hayır. Bilemiyorum, öyle bir şey yok'' dedi.

Engin, konuyla ilgili şu günlerde hemen bir açıklama yapılması imkanının bulunmadığını, açıklamanın hafta başında yapılabileceğini sözlerine ekledi.

Bu arada, söz konusu soruşturma dosyasının ''yetkisizlik kararı'' ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildiği, bu dosya kapsamında gerçekleşen tutuklamaya ilişkin itirazların da bundan sonra İstanbul Ağır Ceza Mahkemelerine yapılması gerektiği, ayrıca 3. Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk'in ifadesinin alınması işleminin de bu gelişmeler nedeniyle ertelendiği öğrenildi.

A.A.

Yargı,candır.Damar,kandır.Temiz olması gerekir.
 // ibrahim çelikoğlu
Önemli olan yıllar yılı darbecilerle işbirliği yapan yargı mensuplarının deşifre edilmesidir.Yargısız devlet olmaz.Hukuk olmaz. Laik Devlet olmaz. Demokrat,sosyal devlet olmaz.Bir şey bile olmaz.İçimizde kurtlar,mikroplar,organize suç örgütleri,ölüm,işkence,zulüm olur.
Yargının pislik taşıması darbe getirir.Her kötülüğe sebep olur.Helal süt emmiş yargı mensuplarının ellerine bir fırsat geçmiştir.Bu fırsat kullanılamaz, pas geçilirse yazık olur, günah olur...
19 Şubat 2010 16:07
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler